header newses

Sport

Tour de Pologne 2020 bez Tarnowskich Gór

Tour

Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 5 sierpnia w rocznicę wypadku Bjorga Lambrechta. Kolarze w ciągu pięciu dni będą mieli do pokonania 891 kilometrów. W tym roku trasa nie będzie już przebiegać przez Tarnowskie Góry. 

W tym roku trasa Tour de Pologne nie przebiega przez Tarnowskie Góry 

77 edycja Tour de Pologne UCI Wordl Tour rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Pierwszy etap przebiega przez Chorzów, Piekary Śląskie, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie prosto do Katowic, gdzie zafiniszują przy Spodku. W tym roku kolarze ominą Tarnowskie Góry, które nie włączyły się w organizację wyścigu. 

Drugi etap rozpocznie się w Opolu. Po starcie kolarze wjadą na Górę Świętej Anny, powalczą na Lotnych Premiach LOTTO Strzelce Opolskie oraz Ujazd i zafiniszują w Zabrzu.

Trzeci etap Tour de Pologne będzie nawiązywać do setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, ponieważ jego start rozpocznie się w Wadowicach. Na trasie znajdzie się również siedem górskich premii, w tym podjazdy na Kocierz i Przegibek, a także lotne premie w Wilkowicach i Łodygowicach. Partnerem mety w Bielsku-Białej jest Województwo Śląskie.

W poprzednim roku Tarnowskie Góry zapłaciły za Tour de Pologne 230 tys. zł netto. Przypomnijmy, że miasto w 2016 roku podpisało trzyletnią umowę z Tour de Pologne. Rok 2018 natomiast nie był dla naszego miasta szczęśliwy. Kolarze mieli przejechać blisko 30 km przez wszystkie dzielnice miasta. Po starcie peletonu, źle skierowano zawodników, którzy zamiast jechać wyznaczoną trasą, po prostu wyjechali z miasta. Za błąd odpowiadała spółka LANG TEAM, która otrzymała 246 tys. zł z budżetu miasta na organizację wyścigu. 

Search