1 listopada w powiecie tarnogórskim pojawią się zmiany w organizacji ruchu

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas szczególnie trudny dla kierowców. Aby ułatwić im przejazd, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, na drogach zostaną wprowadzone modyfikacje. Policjanci przypominają o kierowaniu się znakami zamiast jazdy "na pamięć".

Urszula Gołkowska
Tarnowskie gory zmiany droga

Utrudnienia drogowe w powiecie tarnogórskim

1 listopada wielu z nas wybierze się w podróż samochodem, by odwiedzić groby członków rodziny czy przyjaciół. Warto pamiętać o przemyślanym zaplanowaniu trasy. Tego dnia ruch na jezdniach jest wzmożony. W wielu miejscach pojawiają się kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego. Na czas listopadowych przejazdów w powiecie tarnogórskim wyprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. O czym trzeba pamiętać?

W Radzionkowie w dniach od 31 października do 2 listopada ulice Orzechowska i Jaśminowa częściowo zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Możliwy będzie tylko ruch pieszych.

W Tarnowskich Górach w dniach od 27 października do 2 listopada przy ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Łomnickiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego zostanie umieszczony dodatkowo znak "zakaz zatrzymywania się". Dodatkowo w dniach od 27 października do dnia 2 listopada, przy ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z Obwodnicą (DK 11), zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania się".

W Kaletach od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy księdza Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ulicy księdza Rogowskiego, w ulicę Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ulicy Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ulicy księdza Rogowskiego - ulicą Pokoju - z wyjazdem przez ulicę Sobieskiego.

W Nakle Śląskim przy ulicy Lipowej i Cmentarnej w dniach od 31 października do 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

- W zależności od potrzeb i natężenia ruchu, przy innych cmentarzach w powiecie tarnogórskim, ruchem mogą kierować policjanci, dlatego też apelujemy do kierowców o rozwagę i podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez mundurowych - przypominają policjanci.

Warto wiedzieć przed 1 listopada

W Uroczystość Wszystkich Świętych przejazd pojazdami Zarządu Transportu Metropolitalnego będzie bezpłatny. Autobusy mają kursować według zmienionego rozkładu. Na drogach pojawią się także większe pojazdy. Warto sprawdzać godziny odjazdów w Internecie jeszcze przed wyjściem na przystanek.

1 listopada ZTM zaprasza do skorzystania z transportu publicznego. Przejazdy będą bezpłatne

Policjanci przypominają także o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas odwiedzania cmentarzy pamiętajmy o pilnowaniu swoich torebek i plecaków. Uważajmy także na maluchy, które mogą zgubić się tłumie, ustalmy z nimi miejsce spotkania w przypadku rozdzielenia się. Przed wyjazdem w drogę dokładnie zamknijmy drzwi i ogrodzenia. Nie ułatwiajmy pracy potencjalnym włamywaczom.

Autobusy 1 listopada tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

1 listopada ZTM zaprasza do skorzystania z transportu publicznego. Przejazdy będą bezpłatne

Autor: Urszula Gołkowska

26/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon