Kolejna promocja w KŚ – zniżki na bilety elektroniczne i z biletomatów!

Koleje Śląskie nie zatrzymują się w miejscu, a stale rozbudowują swoją ofertę usług, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom osób, które podróżują taborami KŚ. Dobrym przykładem jest ich najnowsza promocja na bilety elektroniczne oraz te zakupione w biletomatach. Akcja wystartowała już 11 grudnia br. Podróżujący mogą skorzystać z prawie 10% rabatu. Szczegóły poniżej.

Ks obnizki 1920x1080

Zniżki na bilety elektroniczne i z biletomatów!

Od 11 grudnia br. podróżujący taborami KŚ mogą skorzystać z prawie 10% zniżki na bilety zakupione w biletomatach lub bilety elektroniczne dostępne w systemach:

  • SkyCash,
  • mPay,
  • BILKOM,
  • e-podróżnik,
  • e-KŚ,

czy KOLEO. Nie da się ukryć, że najnowsza promocja KŚ pozytywnie wpływa na naturalne środowisko, a przede wszystkim jest to spore ułatwienie dla podróżujących, którzy nie muszą stać w kolejkach po bilety i jeszcze mogą na nich nieco zaoszczędzić.

Pasażerowie wnioskowali o obniżenie cen biletów kupowanych przez aplikację w telefonie czy przez stronę internetową. Jako firma, w której jedną z podstawowych wartości jest troska o środowisko naturalne (w tym działania na rzecz ochrony zasobów przyrody), rozpoczęliśmy analizę zmian w taryfie. – mówi Patrycja Tomaszczyk, Rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Równocześnie, na podstawie innych uwag podróżnych, którzy wprost wskazywali ryzyko niepełnej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzamy ograniczenie sprzedaży u drużyn konduktorskich. Najważniejszymi zadaniami drużyny konduktorskiej jest dbałość o bezpieczną podróż oraz pomoc pasażerom uprzywilejowanym, m.in. osobom starszym, z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży czy podróżnym z małymi dziećmi. Sprzedaż biletów jest czynnością uzupełniającą i nie może się odbywać kosztem innych pasażerów. – podkreśla Rzecznik KŚ.

Grudniowe zmiany w KŚ

Najnowsza promocja na bilety elektroniczne oraz te zakupione w biletomatach to tylko jedna ze zmian w Kolejach Śląskich. Okazuje się, że ceny biletów nabywanych w kasach stacjonarnych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej ulegną zmianie. Warto podkreślić, że cena biletu zakupionego w pociągu wzrośnie tylko w sytuacji, gdy na danej stacji będzie czynna kasa biletowa (tzn. kasa KŚ, IC czy innego przewoźnika) albo biletomat. Kolejne grudniowe zmiany KŚ dotyczą:

  • obniżenia o 5% (w stosunku do obecnie obowiązującego cennika), cen biletów sprzedawanych w kanałach elektronicznych (tzn. SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ, KOLEO) oraz w biletomatach,
  • zwiększenia o 5% (w stosunku do obecnie obowiązującego cennika), cen biletów sprzedawanych w kasach biletowych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej,
  • zmiany opłaty za wydanie biletu w pociągu z 5 zł na 10 zł (dotyczy to tylko stacji, na których jest dostępna kasa biletowa KŚ, IC lub innego przewoźnika lub biletomat),
  • skrócenia terminu przedsprzedaży biletów z 30 dni do 14 dni.
Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu. A obniżka cen o 5% to dopiero początek! Planujemy dalszy rozwój, który uczyni naszą ofertę mobilną jeszcze bardziej atrakcyjną dla podróżnych. – dodaje Patrycja Tomaszczyk, Rzecznik KŚ.

Koleje Śląskie otwierają podróżujących na nowe możliwości!
Koleje Śląskie zapraszają!

WWW || FACEBOOK || TWITTER

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

KOLEJ NA BESKIDY 2023 apla na strone 2

Wycieczki po górach dla pasażerów Kolei Śląskich

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Koleje Śląskie codzienne bezpieczeństwo oszczędność i ekowybór

Koleje Śląskie – bezpieczeństwo, oszczędność i ekowybór

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły

Kolej na Zniżki, czyli kulturalna promocja KŚ

Kolej na Zniżki, czyli kulturalna promocja KŚ

Koleje śląskie Paweł Fajdek mistrz świata mistrz olimpijski

Jak kierować pociągiem? Symulator czeka na zainteresowanych!