100 000 złotych dla biblioteki w Świerklańcu. Na co zostaną wydane te środki?

Instytucja w Świerklańcu otrzymała sporą sumę pieniędzy. To nagroda dla najlepszych projektów zgłoszonych do konkursu BLISKO.

Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu

Zaczytany Świerklaniec

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki konkursu skierowanego do bibliotek w całej Polsce. 49 placówek otrzyma łączną kwotę w wysokości 5,4 miliona złotych. Środki te mogą zostać wykorzystane na różne sposoby: podnoszenie kompetencji pracowników bibliotek, budowanie i wzmacnianie lokalnych partnerstw na rzecz rozwoju czytelnictwa czy realizowanie projektów edukacyjno-animacyjnych.

Jednym z wyróżnionych uczestników programu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu. Instytucja otrzyma 100 000 złotych na realizację projektu "Zaczytany Świerklaniec". Przedsięwzięcie będzie trwało ponad dwa lata: od jesieni 2021 roku do grudnia 2022 roku. Na co przeznaczona zostanie pozyskana dotacja?

  • szkolenia dla bibliotekarzy powiatu tarnogórskiego i miejscowości ościennych
  • integracja lokalnej społeczność wokół biblioteki
  • „Zaczytane pikniki” dla najmłodszych i ich rodziców
  • inicjatywy dla dzieci - m.in. Baśniowy Bal Przedszkolaka, Festiwal Bajki Zaczarowanie
  • gra terenowa dla naszych najmłodszych

Biblioteka będzie współpracować z Przedszkolem Marzeń w Nowym Chechle, Przedszkolem pod Zielonym Listkiem w Świerklańcu, Przedszkolem w Nakle Śląskim, Szkołą im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu i Zespołem Szkolno-Przedszkolny w Orzechu.

Noc Bibliotek 2021 w Tarnowskich Górach. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon