1000 książek może trafić do szkoły w naszym mieście. Wystarczy zagłosować

Szkoła Podstawowa numer 10 w Tarnowskich Górach, jako jedyna placówka w naszym mieście, bierze udział w konkursie "1000 powodów, by czytać". Każdy mieszkaniec może ją wesprzeć.

1000 powodow by czytac

Tarnogórzanie dla czytelnictwa

Sieć sklepów Empik organizuje akcję, w której szkoły podstawowe mogą wygrać łącznie 10 tysięcy książek i e-booków. Nagrody wzbogacą ich zbiory biblioteczne. W konkursie zostanie wyłonionych po pięć placówek z dwóch kategorii: instytucje, gdzie uczęszcza do 120 uczniów oraz powyżej 120. Tarnowskie Góry są reprezentowane przez SP nr 10.

Placówka zgłosiła się do konkursu, ale to jeszcze nie wystarczy, by otrzymać upragnione stosy książek. Organizatorzy przydzielą je szkołom, które otrzymają najwięcej punktów w głosowaniu. Udział w nim może wziąć każdy zainteresowany. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać aplikację mobilną Empik, wejść w zakładkę akcji i oddać głos na wybraną instytucję, na przykład tę z Tarnowskich Gór. Punkty przydzielać można codziennie aż do 2 grudnia. Zwycięzców poznamy pięć dni później, natomiast nagrody zaczną docierać do bibliotek od końca lutego.

- Proces wręczenia książek to dodatkowa impreza, nie tylko dla szkoły, ale i dla miasta! Kolorowa ciężarówka Empiku najpierw będzie krążyć po mieście (trudno jej nie zauważyć), a dopiero później książki zostaną wniesione do szkolnej biblioteki - w towarzystwie polskich aktorów, dla których czytanie również jest priorytetem! - opowiadają propagatorzy akcji z Tarnowskich Gór.

Konkurencja jest spora, bo do akcji zgłosiło się wiele instytucji z całej Polski. Jednak tarnogórscy uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zapowiadają, że będą wytrwale walczyć o zwycięstwo. Utworzono nawet specjalne wydarzenie na Facebooku, gdzie znaleźć można wszystkie potrzebne informacje na temat projektu.

- Czytam, bo czytanie uskrzydla. To książki są z nami od dziecka, dzięki nim poznajemy świat, najpierw ten bliski, a z czasem coraz więcej tajemniczych światów, jak choćby te z powieści Rowling czy Tolkiena - czytamy w konkursowym zgłoszeniu. - Dzięki książkom kształtujemy swoje umiejętności językowe, rozwijamy nasz mózg, uczymy się empatii, przeżywamy dobre i złe emocje. Wspólnie z uczniami uznaliśmy, że wszystkie te cechy możemy podsumować jako "czytanie uskrzydla". Ponadto książki inspirują i uczą właściwych postaw, np. dbania o środowisko - dodają uczestnicy akcji.

Ambasadorami konkursu "1000 powodów, by czytać" zostali między innymi: Janina Bąk, Mela Koteluk, Michał Rusinek, Krzysztof Zalewski, a także Marcin Szczygielski.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Przewodnik tarnowskie gory

Powstaje przewodnik po Tarnowskich Górach. Jak...

Konkurs solidarnosc

Historia oczami młodzieży. Uczniowie pokazali,...

Barborka tarnowskie gory 2

Tarnogórska Barbórka: nowy gwarek i górniczy dzwon

Biblioteka tarnowskie gory

Biblioteka w Tarnowskich Górach znów otwarta!

Srebrny bazar tarnowskie gory

Srebrny Bazar, czyli wirtualny, świąteczny...

Tck koronawirus

TCK zmienia organizację wydarzeń. Co z biletami?

Dzikosc serca tck

TCK nagrodzone grantami. Szykują się nowe...