101 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca pożegnał się z prawem jazdy

Ten poranek na długo pozostanie w pamięci jednego z mieszkańców Zabrza. 30-latek pożegnał się ze sporą sumą pieniędzy, a także prawem jazdy. Przygarnął za to całkiem sporo punktów karnych.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry kontrola drogowa 3

101 km/h w zabudowanym

To zdecydowanie nie brzmi jak dobry pomysł. Dotkliwie przekonał się o tym kierowca, którego zatrzymali do kontroli policjanci z powiatu tarnogórskiego. Wczoraj, 31 maja, mundurowi patrolowali ulicę Gliwicką w Tarnowskich Górach. Przed godziną 5:00 rano zobaczyli zbliżającego się w ich stronę osobowego mercedesa. Pojazd gnał z prędkością 101 km/h, choć znajdował się w terenie zabudowanym.

Policjanci zatrzymali samochód. Za jego kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1 500 zł. Co więcej, policjanci przyznali mu 13 punktów karnych. Utracił również prawo jazdy.

- Przypominamy, że prędkość to jedna z przyczyn przykrych zdarzeń drogowych. Aby do nich nie dopuścić, pamiętajmy o stosowaniu się do ograniczeń. Kierowanie się zdrowym rozsądkiem na drodze pozwoli nam w bezpieczny sposób dotrzeć do celu - apelują funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon