111 km/h przez teren zabudowany. Pirat drogowy z Wieszowy wpadł w ręce policjantów

Pora roku sprzyja wypadkom drogowym, a niestosowanie się do obowiązujących przepisów dodatkowo zwiększa ryzyko. Mimo tego pewien kierowca postanowił zignorować ograniczenie. Nie wyszło to na dobre ani jemu, ani jego portfelowi.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja kontrola drogowa zbroslawice

Kosztowne przekroczenie prędkości

Szybko zapadający zmrok, mgły, deszcz, śliskie jezdnie, ograniczona widoczność - to tylko niektóre utrudnienia, jakie czekają na kierowców jesienną porą. Zmniejszenie prędkości i dopasowanie jej do panujących warunków to podstawa. Niestety nie wszyscy stosują się do zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj, 9 października, policjanci z powiatu tarnogórskiego zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Mężczyzna gnał ulicą Mickiewicza w Zbrosławicach 111 km/h, a jest to teren zabudowany. 35-latek z Wieszowy z pewnością na długo zapamięta ten wieczór. Otrzymał mandat w wysokości 2 000 zł, a do tego 14 punktów karnych. Pamiętajmy, że za przekroczenie prędkości grożą nietanie konsekwencje.

- Wysoki mandat i punkty karne powinny ostudzić zapały kierowców do jazdy z nadmierną prędkością, a utrata na kilka miesięcy prawa jazdy powinna spowodować wiele przemyśleń na temat swoich zachowań na drodze - stwierdzają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon