120 nowych mieszkań w Tarnowskich Górach. Spółka SIM Śląsk założona

W ubiegły piątek, 7 maja podpisano akt notarialny spółki SIM Śląsk, w wydarzeniu uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin. W Tarnowskich Górach oraz Zabrzu, Chorzowie i Świętochłowicach powstanie łącznie półtora tysiąca mieszkań o umiarkowanym czynszu.

Umowa już podpisana

- Niezmiernie cieszy mnie tempo, w jakim rozwija się ta inicjatywa. Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie SIM-y powstaną już w każdym województwie, a spółki równie szybko rozpoczną budowę mieszkań – oświadczył 7 maja wicepremier Jarosław Gowin.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe będą budować mieszkania dla osób, który nie stać na ich zakup na rynku deweloperskim, ale są w stanie regularnie opłacać umiarkowany czynsz.

FILM

Tarnowskie Góry w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej Śląsk

Spółka SIM Śląsk budowę nowych mieszkań może rozpocząć w drugiej połowie 2022 roku. W Tarnowskich Górach najprawdopodobniej pojawi się nawet 120 nowych lokali mieszkalnych. Na ten cel przeznaczone zostanie 1,3 hektara terenu przy ul. Andersa w Lasowicach. Obiekty powstałyby w sąsiedztwie wybudowanych przez miasto dwóch bloków, gdzie znalazły się 72 miejskie mieszkania komunalne.

Jak podaje Urząd Miasta, podczas pierwszego etapu Krajowy Zasób Nieruchomości wniesie do tworzonego SIM Śląsk część nieruchomości położonej w Chorzowie o powierzchni około 3,5 ha, na której szacowana jest budowa co najmniej 265 mieszkań. Docelowo może być ich nawet około 1120. W Zabrzu planowane powstanie około 90 mieszkań, natomiast w Świętochłowicach – 110.

- Tarnowskie Góry nie ulegają procesowi depopulacji, mamy w całej gminie miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i ludzie chętnie się u nas budują – mówił w czasie konferencji burmistrz naszego miasta. - W latach 90-tych powstało u nas – jako jedno z pierwszych w kraju - Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Jako gmina przed kilkoma laty wybudowaliśmy 72 mieszkania komunalne, więc mamy w tym doświadczenie - podkreślał Arkadiusz Czech.

W Tarnowskich Górach pojawią się nowe inwestycje

- Miasta, które dziś przystępują do SIM, liczą na ponowny wzrost. By to się udało, konieczna jest budowa mieszkań. Jeśli myślimy o rozwoju gospodarczym, o ściąganiu tu inwestorów, niezbędna jest budowa mieszkań dla mieszkańców, mam nadzieję że projekt SIM Śląsk pozwoli na nowe otwarcie w regionie – dodawała minister Anna Kornecka.

fot. UM Chorzów

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon