136 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcę czeka do 30 tysięcy złotych grzywny

Niemała kara finansowa, a nawet kilka lat w więzieniu może czekać pewnego 28-latka, który drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość. Przed sądem odpowie jednak nie tylko za to.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry kontrola policja

O 96 km/h za dużo

Kolejny pirat wyeliminowany z ruchu drogowego. Sytuacja miała miejsce pod koniec maja. Funkcjonariusze prowadzili kontrolę na ulicy Repeckiej w Tarnowskich Górach. Około godziny 12:00 odcinkiem tym przejechało osobowe volvo. Pojazd pędził z prędkością 136 km/h, podczas gdy ograniczenie pozwalało na 40 km/h.

- Policjant prowadzący pomiar od razu wydał polecenie kierującemu do zatrzymania pojazdu, jednak ten ani myślał zwalniać. Rozpędzony ominął go i odjechał. Stróże prawa od razu ruszyli za nim, jednak nie udało im się go zatrzymać. Wszystko zarejestrowało policyjne urządzenie i złapanie sprawcy było tylko kwestią czasu - podają mundurowi.

Okazało się, że był nim 28-latek z Tarnowskich Gór. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca ostatecznie przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli może otrzymać wyrok do pięciu lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon