1500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Wystarczyło tylko zatrzymać się przed przejściem dla pieszych

Nowe przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe nie są zbyt łagodne dla kierowców. Dotkliwie przekonał się o tym pewien mieszkaniec powiatu lublinieckiego.

Miasteczko Śląskie - zatrzymanie i mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Zatrzymanie w Miasteczku Śląskim

Do zdarzenia doszło na ulicy Rynek. Przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, by przepuścić osobę wchodzącą na pasy. Zignorował to jednak kierowca seata znajdujący się na drugim pasie. Mężczyzna postanowił jechać dalej. Zatrzymał się za to pieszy, który na szczęście uniknął potrącenia. 40-letni kierujący nie zaoszczędził w ten sposób wiele czasu, a już na pewno nie pieniędzy. Jak się szybko okazało, w pierwszym z pojazdów znajdowali się funkcjonariusze z grupy SPEED.

- Policjanci, widząc kierującego, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów, niezwłocznie zatrzymali go do kontroli - podają mundurowi.

Za popełnione wykrocznie mieszkańca powiatu lublinieckiego spotkała kara - 1500 zł mandatu, a także 10 punktów karnych.

- Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Osoby, które łamią przepisy, muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Apelujemy o rozsądek na drodze! - dodają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon