17-latek uciekał przed policjantami. Dlaczego doszło do pościgu?

Tarnowskie Góry, "Bezpieczny cyklista" 2021

Funkcjonariusze z naszego powiatu przeprowadzali wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Bilans nie wygląda zbyt optymistycznie...

„Bezpieczny cyklista”

22 lipca policjanci kontrolowali uczestników ruchu drogowego: sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów, a także przypominali o zasadach poruszania się po drodze oraz zagrożeniach związanych z jazdą po spożyciu alkoholu. Mundurowi rozmawiali z osiemnastoma kierowcami jednośladów oraz kilkunastoma kierowcami samochodów. 

- Działania mają na celu przypomnienie kierującym poruszającym się na jednośladach o podstawowych zasadach korzystania z rowerów, jak również zwrócenie uwagi poruszającym się samochodami o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy dla rowerów - tłumaczą funkcjonariusze. 

Podczas kontroli okazało się, że dwóch rowerzystów było nietrzeźwych, a sześciu popełniło wykroczenia drogowe, jednak największe zainteresowanie budzi przypadek nastolatka, który... próbował uciec przed policjantami

Chłopak kierował motorowerem na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu. Pomimo sygnałów do zatrzymania 17-latek nie zahamował, ale zaczął uciekać. Po chwili został jednak zatrzymany. Okazało się, że młody mieszkaniec powiatu tarnogórskiego nie posiada odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: