17-latek uciekał przed policjantami. Dlaczego doszło do pościgu?

Funkcjonariusze z naszego powiatu przeprowadzali wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Bilans nie wygląda zbyt optymistycznie...

Tarnowskie Góry, "Bezpieczny cyklista" 2021

„Bezpieczny cyklista”

22 lipca policjanci kontrolowali uczestników ruchu drogowego: sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów, a także przypominali o zasadach poruszania się po drodze oraz zagrożeniach związanych z jazdą po spożyciu alkoholu. Mundurowi rozmawiali z osiemnastoma kierowcami jednośladów oraz kilkunastoma kierowcami samochodów.

- Działania mają na celu przypomnienie kierującym poruszającym się na jednośladach o podstawowych zasadach korzystania z rowerów, jak również zwrócenie uwagi poruszającym się samochodami o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy dla rowerów - tłumaczą funkcjonariusze.

Podczas kontroli okazało się, że dwóch rowerzystów było nietrzeźwych, a sześciu popełniło wykroczenia drogowe, jednak największe zainteresowanie budzi przypadek nastolatka, który... próbował uciec przed policjantami.

Chłopak kierował motorowerem na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu. Pomimo sygnałów do zatrzymania 17-latek nie zahamował, ale zaczął uciekać. Po chwili został jednak zatrzymany. Okazało się, że młody mieszkaniec powiatu tarnogórskiego nie posiada odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon