Przezimuj lub adoptuj na odległość - schronisko w Miedarach zaprasza do opieki nad bezdomnymi czworonogami

Wolontariusze pracujący w schronisku w Miedarach zapraszają miłośników czworonogów do udziału w dwóch akcjach. Przezimuj jednego z podopiecznych w swoim domu lub zostań jego e-opiekunem.

Zima z psiakiem

Nad podopiecznymi schroniska w Miedarach czuwa Stowarzyszenie lePsie życie. Jego członkowie organizują różne inicjatywy, by o potrzebujących psach i kotach usłyszało jak najwięcej potencjalnych opiekunów. Mimo sporych ograniczeń wywołanych pandemią, wolontariusze nie zawieszają swojej działalności. W tym roku zapraszają nas do udziału w dwóch projektach.

Pierwszą z propozycji jest akcja "Przezimowanie". Organizatorzy wybrali kilku podopiecznych, dla którzy mogliby po prostu nie przetrwać chłodnego okresy zimowego w kojcu. Jak można im pomóc?

- Zapraszamy chętnych do zostawania domem tymczasowym. Oczywiście mamy nadzieję, że te pieski pozostaną w nowym domu na dłużej. Jednakże w trakcie ich tymczasowego zamieszkania u zimowego opiekuna będziemy z wzmożoną siłą szukać domów stałych, aby pieski, które nie będą mogły zostać w domu tymczasowym, do którego trafiły na przezimowanie, nie wróciły do schroniska - opowiada jedna z wolontariuszek.

Koordynatorzy zapewniają, że podczas zimowania każdemu psu zapewnią odpowiednią ilość karmy oraz ewentualnie potrzebne leki. Uczestnik projektu proszony będzie tylko o "ciepły kąt i odrobinę uwagi".

Wirtualny Opiekun

Wiele osób z pewnością marzyło kiedyś o adopcji psa ze schroniska, ale nie pozwalały im na to warunki lokalowe czy stan zdrowia. Specjalnie dla nich Stowarzyszenie przygotowało akcję, dzięki której mogą wspomóc wybrane zwierzątko bez konieczności wzięcia go do domu.

- Nasi wolontariusze wytypowali dziesięć psiaków, które obecnie najbardziej potrzebują wsparcia. Zainteresowani mogą wybrać sobie podopiecznego i formę jego wsparcia. W niektórych przypadkach jest to po prostu karma dobrej jakości, w innych badania lub leki, które przyjmują na co dzień - tłumaczy wolontariuszka. - Wraz z rozrostem naszej akcji będziemy powiększać listę psiaków. Zależy nam na tym, aby polepszyć jakość życia naszych podopiecznych, którzy wciąż oczekują na nowe domy - dodaje.

Oczywiście każdy z psów objętych projektem może mieć więcej niż jednego opiekuna. E-adopcja adresowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale również do przedsiębiorstw. Jak dołączyć do akcji? To bardzo proste! Wystarczy wysłać mail na adres: wirtualne.adopcje.miedary@gmail.com z informacją, którego psa chcemy wybrać i jak jaką pomoc mu zaoferować. Podczas rozmowy z wolontariuszami ustalana jest najlepsza forma wsparcia. Podczas trwania adopcji mamy dostęp do informacji swoim podopiecznym oraz jego stanie zdrowia.

- Największą wartością jest dla nas szczęście, jakie możemy dawać naszym podopiecznym przez tą krótką chwilę, kiedy jesteśmy w schronisku. To uczucie radości, które ich wtedy wypełnia jest bardzo budujące. Najlepszy moment to oczywiście ten, gdy udaje się znaleźć nowy dom dla naszych podopiecznych - zachęca wolontariuszka.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kalety pomoc zakupy

Zakupowe pogotowie w Kaletach. Pomagają...

Sadzenie drzew osiedle przyjazn

Posadź własne drzewko! Powstaje park w Starych...

Ozarowice oliwia challenge

Wójt Ożarowic robi pompki na cele charytatywne....

Przyjaciel rodziny 2020

Przyjaciel Rodziny 2020. Reprezentantka Kalet...

Przygotowania do swiat tarnowskie gory

Przygotowania do Świąt rozpoczęte. Co w tym...

Koronawirus pomoc seniorzy

Bezpłatne pakiety dla tarnogórzan. Kto może...

Atrakcje zbroslawice

Gdzie wybrać się w weekend? Kierunek: Zbrosławice