265 ofert, 20 wystawców, wielu zainteresowanych. Tak wyglądały Targi Pracy w Tarnowskich Górach

Wydarzenie skierowane do chętnych mieszkańców powiatu, a także Ukraińców już za nami. Nie brakowało zarówno pracodawców, jak i potencjalnych pracowników.

Targi Pracy w Tarnowskich Górach 2022

W ubiegły piątek, 22 kwietnia, korytarze Tarnogórskiego Centrum Kultury stały się prawdziwą biznesową przestrzenią. Swoje stoiska otwarło 18 pracodawców, urząd pracy oraz ZUS Inspektorat w Tarnowskich Górach. Zainteresowani również licznie odwiedzili wydarzenie. Czekało na nich aż 265 ofert pracy, w tym:

  • praca fizyczna oraz usługi – 70 miejsc pracy
  • motoryzacja i transport - 37 miejsc pracy
  • przetwórstwo i obróbka metali - 29 miejsc pracy
  • praca umysłowa i IT - 27 miejsc pracy
  • budownictwo - 22 miejsca pracy
  • stolarstwo i obróbka drewna - 15 miejsc pracy
  • gastronomia i hotelarstwo - 14 miejsc pracy
- Dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności dostępnych było 16 ofert pracy w różnych branżach i specjalnościach - dodają organizatorzy.
- W trakcie Targów osoby zainteresowane mogły również zapoznać się z wieloma ofertami pracy w ramach sieci EURES (pośrednictwo pracy w krajach EU/EOG), które upowszechniane były przez Powiatowy Urząd Pracy - opowiadają.

Praca także dla Ukraińców

Wydarzenie skierowane było zarówno do mieszkańców naszego powiatu, jak i nowych gości zza wschodniej granicy. Mają oni możliwość podjęcia pracy w naszym regionie i w ten sposób mogą powoli powracać do normalności w naszym kraju.

Przedsięwzięcie przeprowadził Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach. W Targach uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, Wolnego Cechu Rzemiosł Różnych oraz Izby Przemysłowo – Handlowej w Tarnowskich Górach i innych organizacji.

Tarnowskie Góry lekcje polskiego dla Ukraińców

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne lekcje języka polskiego dla Ukraińców. Gdzie prowadzone są zajęcia?

Autor: Urszula Gołkowska

30/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon