27-latek znęcał się nad swoją żoną i małym dzieckiem. Teraz odpowie za to przed sądem

Mieszkaniec gminy Ożarowice od kilku lat terroryzował swoją rodzinę. Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Przemoc domowa Ożarowice

Domowy agresor w areszcie

Poszkodowana kobieta i jej niespełna roczne dziecko z miejscowości Zendek (gmina Ożarowice) mogą spać spokojnie. Funkcjonariusze z Pyrzowic zatrzymali ojca rodziny, który od 2019 roku stosował przemoc wobec swoich najbliższych. Mężczyzna miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz dzieckiem. Dramat zakończył się, kiedy pokrzywdzona kobieta zdecydowała się zgłosić sprawę mundurowym.

Policjanci zatrzymali sprawcę. 26 maja Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach zadecydował o tymczasowym areszcie dla 27-latka. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może trafić do więzienia na pięć lat.

Mundurowi apelują o zgłaszanie przypadków przemocy domowej i pomoc ofiarom.

- Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych - zaznaczają policjanci.
- Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej - tłumaczą.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon