28 autobusów dla PKM Świerklaniec. Kiedy pojawią się na drogach?

Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej z siedzibą w Świerklańcu ogłosiło dwa przetargi na zakup autobusów. Trzy z nich na drogi naszego powiatu wyjadą już niedługo.

Autobusy tarnowskie gory

3 używane…

Pierwszy konkurs dotyczy nabycia pojazdów używanych, które zostały wyprodukowane najwcześniej w 2016 roku, o przebiegu nie większym niż 250 000 km. Oferty mają dotyczyć trzech autobusów niskopodłogowych: dwóch przegubowych (o długości 18 m) i jednego jednoczłonowego (o długości 12m). Wszystkie pojazdy muszą być tej samej marki. Podczas wyboru oferty zamawiający będą kierowali się głównie ceną. Zainteresowani mają czas na zgłaszanie swoich propozycji do 7 czerwca. Przedmioty przetargu zostaną dostarczone do 9 lipca.

Autobusowe linie metropolitalne wyruszyły w trasę. Zamiast 820 jest M3

… i 25 nowych autobusów

Na drogach Metropolii pojawi się także 25 fabrycznie nowych pojazdów. Powinny być to autobusy niskopodłogowe, jednoczłonowe, tej samej marki, o napędzie spalinowym, a także o długości od 11,80 m do 12,15 m. Każdy z nich ma pomieścić 91 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących.

- Zakres dostawy obejmuje dostarczenie autobusów wraz z wyposażeniem dodatkowym oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania na warunkach określonych w SWZ – czytamy w opisie zamówienia.

Poszycie zewnętrzne, a także poręcze w środku mają mieć kolor żółty, podłoga szary, natomiast poszycie wewnętrzne oraz dach – jasną tonację. Generalnie „wszystkie elementy wewnątrz autobusu skomponowane kolorystycznie w sposób gwarantujący wysoką estetykę”.

Pojazdy będą posiadać trzy pary drzwi otwierających się do środka. Przedsiębiorcy mogą składać oferty przetargowe do 16 czerwca. Przy wyborze komisja będzie kierować się zarówno ceną (60%), jak i oceną techniczną (40%). Wybrana firma dostarczy autobusy do końca 2021 roku.

- Przystępując do złożenia oferty, każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 10 000,00 zł – informują zamawiający.

32 elektryczne autobusy pojawią się na naszych drogach. Metropolia ogłosiła już przetarg

fot. PKM Międzygminna Sp. z o.o.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon