32-latek z Tarnowskich Gór usłyszał zarzut przestępstwa na tle rasowym. Pijany mężczyzna znęcał się nad mieszkańcem Kamerunu

32-letni mężczyzna z Tarnowskich Gór usłyszał zarzut przestępstwa na tle rasowym. Pod wpływem alkoholu zagradzał drogę do samochodu Kameruńczyka i rzucał w jego stronę wulgaryzmy. Sprawca usłyszał już zarzuty, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

KP PSP TG
Pijany rasista

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 września. Policjanci z tarnogórskiej komendy około godziny 14 odebrali zgłoszenie od Kameruńczyka, który był ofiarą napaści dwóch mężczyzn.

- Zgłaszający podjechał samochodem dostawczym z towarem do sklepu przy ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach. Przy sklepie siedzieli mężczyźni. Podczas rozładunku samochodu dwóch z nich weszło na rampę rozładunkową pojazdu - wyjaśnia mł. asp. Jacek Mężyk, p.o. oficera prasowego KP PSP w Tarnowskich Górach.

Pijany tarnogórzanin wyzywał Kameruńczyka

Kameruńczyk zwrócił uwagę dwóm mężczyznom, by zeszli z pojazdu. Jeden z nich zaczął wyzywać cudzoziemca. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 32-latka. Badanie alkomatem wykazało prawie trzy promile alkoholu we krwi.

- Sprawca spędził dwie noce w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszał zarzut, do którego się przyznał.
Za publiczne znieważenie obywatela Kamerunu z powodu jego przynależności narodowej i rasowej podejrzanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje oficer prasowy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon