35 tysięcy złotych dla szkoły w Kaletach. Uczniowie będą korzystać z nowego sprzętu

Kalety otrzymały niemałe dofinansowanie. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych.

Kalety szkoła

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 niebawem otrzyma nowy sprzęt. W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno–komunikacyjnych na lata 2022-2024 – "Aktywna tablica" udało się pozyskać aż 34 996,25 zł. Co dokładnie zakupi kaletańska placówka?

- Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji, z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią. Wybrany sprzęt to innowacyjna pomoc dydaktyczna – system do prowadzenia terapii uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa - podają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Metoda Tomatisa wspomaga rozwój nie tylko najmłodszych. Stosowana jest w przypadkach wystąpienia kłopotów z koncentracją, zaburzeń mowy, dysleksji, nadpobudliwości psychoruchowej czy depresji.

- Metoda Tomatisa wspomaga koncentrację i koordynację ruchową, służy do rozwijania uwagi słuchowej, pomaga uporządkować emocje. Mobilizuje mózg do tego, by głos był dla niego takim stymulatorem pracy - opowiada nam pedagog pracująca w powiecie tarnogórskim z terapią Tomatisa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon