40-latek napadł idące małżeństwo siekierą. Grozi mu 10 lat więzienia

Scena jak z horroru. W piątek wieczorem 40-letni mężczyzna zaatakował idące ulicą małżeństwo siekierą, a potem interweniujących policjantów. Napastnik miał w organizmie 2 promile alkoholu. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Siekierkaaaa

Do napadu z siekierą doszło w piątek wieczorem na ulicy Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. 40-letni mężczyzna zaatakował idące ulicą małżeństwo, a potem interweniujących policjantów. Napastnik krzyczał i wymachiwał niebezpiecznym przedmiotem w kierunku mężczyzny i kobiety stojących na chodniku. Obok niego stał drugi mężczyzna, który również zachowywał się agresywnie w stosunku do pary.

- Policjanci momentalnie wybiegli z radiowozu - relacjonuje podkom. Damian Ciecierski z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach. - Drugi z mężczyzn od razu podporządkował się poleceniom mundurowych, położył się się na ziemi i został skuty kajdankami. Napastnik z siekierą natomiast nie reagował. Ruszył w kierunku policjantów. Mundurowi szybko wyrwali mu z ręki siekierę i go obezwładnili go - dodaje.

40-latek został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. Prokurator zastosował też wobec mężczyzny policyjny dozór. O dalszym losie tarnogórzanina wkrótce zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla tarnogórskich OSP. Co dostali druhowie?

Tarnowskie Góry wydarzenia

Podsumowanie tygodnia 15-21.11. Informacje z Tarnowskich Gór

Prace w ramach odbudowy linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie

Utrudnienia drogowe w Miasteczku Śląskim

Miasteczko Śląskie - parking

Miasteczko Śląskie. Zamiast pasów - miejsca parkingowe

Tarnowskie Góry. Śrybne Gwarki 2021

Śrybne Gwarki 2021. Najlepsi tarnogórscy przedsiębiorcy

Tarnowskie Góry, Kurna Chata, zapadlisko

Radna proponuje zmianę w uchwale o zabytkach

Palac kalety

Kaletański pałac ma nowego właściciela