40-latek napadł idące małżeństwo siekierą. Grozi mu 10 lat więzienia

Scena jak z horroru. W piątek wieczorem 40-letni mężczyzna zaatakował idące ulicą małżeństwo siekierą, a potem interweniujących policjantów. Napastnik miał w organizmie 2 promile alkoholu. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Siekierkaaaa

Do napadu z siekierą doszło w piątek wieczorem na ulicy Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. 40-letni mężczyzna zaatakował idące ulicą małżeństwo, a potem interweniujących policjantów. Napastnik krzyczał i wymachiwał niebezpiecznym przedmiotem w kierunku mężczyzny i kobiety stojących na chodniku. Obok niego stał drugi mężczyzna, który również zachowywał się agresywnie w stosunku do pary.

- Policjanci momentalnie wybiegli z radiowozu - relacjonuje podkom. Damian Ciecierski z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach. - Drugi z mężczyzn od razu podporządkował się poleceniom mundurowych, położył się się na ziemi i został skuty kajdankami. Napastnik z siekierą natomiast nie reagował. Ruszył w kierunku policjantów. Mundurowi szybko wyrwali mu z ręki siekierę i go obezwładnili go - dodaje.

40-latek został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. Prokurator zastosował też wobec mężczyzny policyjny dozór. O dalszym losie tarnogórzanina wkrótce zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Budżet Partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego 2021

Głosowanie w ramach Budżetu Partycypacyjnego

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 23.-29.08

Tarnowskie Góry, ul. Sobieskiego - utrudnienia drogowe

Uwaga kierowcy! Nowe utrudnienia drogowe w centrum

Alert RCB, Tarnowskie Góry, województwo śląskie

Alert RCB dla Tarnowskich Gór. Znów czekają nas podtopienia?

Osada Jana

Radny interpeluje w sprawie dojścia do ogródków działkowych

Tarnowskie Góry, złodzieje zatrzymani

Włamania i narkotyki. Złodzieje trafili do aresztu

Przerwy w dostawie wody w Świerklańcu

Awaria w gminie Świerklaniec. Które ulice są bez wody?