855 narodzin, 1175 zgonów. Rok 2019 w Tarnowskich Górach w liczbach

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

Nadal umiera więcej osób niż się rodzi, ale Tarnowskie Góry sukcesywnie zyskują nowych mieszkańców – oto tarnogórska statystyka za 2019 roku.

Cmentarz

W ubiegłym roku w Tarnowskich Górach urodziło się zaledwie 855 dzieci, podczas gdy Urząd Stanu Cywilnego odnotował aż 1175 zgonów. Z kolei związek małżeński zawarło 308 par.

Ciekawie kształtują się dane dotyczące liczby osób zameldowanych i wymeldowanych. Otóż, tych pierwszych w ubiegłym roku było 1909, podczas gdy wymeldowało się 1778 osób. Oznacza to, że Tarnowskie Góry są miastem chętnie wybieranym do osiedlania się, a liczba mieszkańców kształtuje się niemal na jednakowym poziomie już od kilku lat. Stan na 31 grudnia 2018 r. wynosił 58893 osób, z kolei rok później mieszkańców było – 58988, zatem przybyło 95 mieszkańców i to w czasie, w którym liczba ludności zamieszkującej inne śląskie miasta drastycznie spada.

W ubiegłym roku na świat przyszło 855 małych tarnogórzan. Rodzice najchętniej nadawali swoim córkom na imię Julia i Hanna. Z kolei wśród imion męskich królował Filip, Igor oraz Franciszek. Nie zabrakło też imion nietypowych, oryginalnych. Może nie było wśród nich Wiedźmina i Meridy, jak to miało miejsce w Katowicach, ale wśród rzadkich imion możemy wymienić chociażby takie jak np.: Zoya, Letycja, Zoja, Gloria, Kayleigh, Tola, Flora, Nela czy Antonio, Milan, Gustaw, Florian i Oktavian.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry szpital

Informacja dla pacjentów WSP. Placówka ogłasza dzień wolny

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry, hałda popłuczkowa

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Propozycje tarnogórzan

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach