Adam Bodnar gościem Pawła Kobylińskiego

W czwartek, 12 stycznia o godz. 18:00 gościem Pawła Kobylińskiego w gliwickiej Jazovii będzie Adam Bodnar, dr hab. nauk prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji, działacz na rzecz ochrony praworządności i praw człowieka, publicysta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Adam Bodnar gościem Pawła Kobylińskiego

Adam Bodnar związany jest od lat ze światem nauki. To dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS, a od sierpnia 2021 r. również Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. Jest profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Kolonii oraz senior fellow w Democracy Institute Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego w Budapeszcie.

Przez 6 lat, w okresie 2015-2021 pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich VII kadencji. W latach 2004-2015, najpierw jako koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako sekretarz i wiceprezes zarządu, współpracował z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Obecnie jest członkiem rad doradczych krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym World Organization Against Torture (OMCT),

International IDEA, World Justice Project, Liberties oraz Fundacji Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Na przestrzeni lat wielokrotnie był laureatem krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla ochrony praworządności i praw człowieka.

Aktualnie zajmuje się również publicystyką – stale współpracuje z Gazetą Wyborczą oraz internetowym wydaniem Polityki; prowadzi także autorski program BOS w Radiu TOK FM.

Już niedługo, w czwartek 12 stycznia o godz. 18:00 będzie można posłuchać rozmowy Adama Bodnara z Pawłem Kobylińskim. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Adam Bodnar gościem Pawła Kobylińskiego

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon