Akcja krwiodawstwa jako podziękowanie lekarzom. Niesamowita inicjatywa tarnogórzanki

Ponad miesiąc temu 64-letni ojciec Pani Sylwii Budzianowskiej przeszedł w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu poważną operację – przeszczep serca. Kobieta postanowiła podziękować lekarzom w wyjątkowy sposób.

Krew

Niespotykana forma podziękowania

Jak mówi Pani Sylwia Budzianowska długo rozmyślała jak podziękować lekarzom i całemu personelowi za przeszczep i uratowanie życia jej tacie. Ze względu na okres wakacji, który dopiero co minął i epidemię koronawirusa banki krwi są puste. Pani Sylwia postanowiła więc podziękować personelowi szpitala w niecodzienny sposób – zorganizowała akcję krwiodawstwa. Sama dobrze wie, ile krwi potrzeba do przeszczepu serca, a chorych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest wiele.

Oddaj krew

Akcja krwiodawstwa odbędzie się w sobotę 12 września, między godz. 10.00-15.00, na parkingu dla autokarów pomiędzy halą sportowa a Parkiem Wodnym. Na miejscu stanie jeden ambulans do pobierania krwi, ale jeśli zajdzie potrzeba przyjedzie kolejny. Przedsięwzięciu patronuje Śląskie Centrum Chorób Serca. Ze względu na obecny stan epidemiologiczny, by oddać krew należy się wcześniej zapisać. Tarnogórzanka dzwoni również do różnych firm, by jak najwięcej osób zgodziło się oddać krew. Do akcji przyłączyli się również tarnogórscy policjanci.

By dołączyć do akcji i pomóc pacjentom z zabrzańskiego szpitala należy skontaktować się z Panią Sylwią Budzianowską pod numerem telefonu: 794 251 427.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Powiat tarnogórski statystyki

Najpopularniejsze imiona w powiecie tarnogórskim

"Śląski Prometeusz 2021"

Tarnowskie Góry mają swoich Prometeuszy. Czym się zajmują?

Tarnowskie Góry kolęda 2021/2022

Znamy już wytyczne kurii gliwickiej. Co z tegoroczną kolędą?

Roboty drogowe w Nakle Śląskim

Utrudnienia drogowe w Nakle Śląskim

Stanica Rowerowa Donnersmarcka w Kaletach

Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2021

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi! Ryszard Preg pobił rekord

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi!