Akcja #kwiatynaszymaly. O co chodzi?

Wczoraj, 20 maja, Tarnowskie Góry obiegła historia o pewnej kwiaciarce, która prowadzi swój mały sklep przy ulicy Szymały. Mieszkańcy naszego miasta jednomyślnie zdecydowali się jej pomóc. Dlaczego?

Tarnowskie gory kwiaty na szymaly Easy Resize com

Razem dla kwiaciarni

Przedsięwzięcie zainicjowała Anna Wilk. Na swoim facebookowym profilu napisała:

- Drodzy znajomi, na ul. Szymały (na przeciwko Mekony) pewna przesympatyczna Pani otworzyła sklep z kwiatami. Niestety, przez remont drogi nikt do niej nie zagląda, a szkoda. Osobiście jestem zachwycona ilością roślin, kwiatów wieloletnich w bardzo niskich cenach. Pani bardzo o nie dba, ma duża wiedzę i potrafi doradzić. Niestety przez ostatnie dni nie zarobiła nawet złotówki.

Pomysłodawczyni przedsięwzięcia zaproponowała, by wesprzeć tarnogórską kwiaciarkę, odwiedzając jej sklepik. Mieszkańcy naszego miasta jak zawsze pokazali, że serca mają ze złota (chociaż chyba w tym przypadku lepiej pasowałoby srebro). Akcja momentalnie obiegła Tarnowskie Góry. Przyłączyło się do niej sporo znanych lokalnie osób, między innymi: poseł Tomasz Głogowski, Stanisław Torbus, czy ekipa Żywe Srebro Podcast.

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się do akcji informujemy, że wspomniana kwiaciarnia znajduje się przy ulicy Szymały, naprzeciwko sklepu meblowego Mekona, zaledwie trzy minuty drogi od rynku.

fot. Żywe Srebro Podcast

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon