Akcja Skarpetka zakończona sukcesem. Tarnogórzanie nie zawiedli

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach podsumował efekty świątecznego projektu. Paczki trafiły wczoraj do potrzebujących.

Podziel się skarpetką

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się zbiórka dla mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowskich Górach. Każdy, kto chciał wesprzeć akcję, mógł przynieść do budynku MOPS-u lub Ratusza mały prezent w postaci... pary nowych skarpetek.

W kulturze amerykańskiej prezenty bożonarodzeniowe dostaje się w skarpetach, u nas dosłownie ogrzeją one w święta obdarowanych – mówią organizatorki przedsięwzięcia.

Zbiórka to dzieło trzech pracownic MOPS-u, pań Dominiki, Magdy oraz Agnieszki. Podjęte działanie to część większego projektu socjalnego „Razem aktywniej”. Ma on na celu aktywizację i integrację społeczną mieszkańców schroniska, a także włączenie się tarnogórzan w pomoc dla potrzebujących.

Znamy już efekty akcji. Dzięki wsparciu mieszkańców udało się zgromadzić aż 210 par skarpet. Do projektu włączyły się także dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 oraz ich rodzice. Wykonali kartki świąteczne i upiekli pierniki, które trafiły do paczek dla potrzebujących. Z myślą o nich mali tarnogórzanie przygotowali także przedstawienie. Organizatorki razem z mieszkańcami schroniska bardzo dziękują wszystkim za pomoc okazaną w tym szczególnym, adwentowym czasie.

Święta to czas, w którym na chwile zapominamy o naszych problemach, pragniemy czynić dobro i dzielić się nim z innymi, więc warto zastanowić się, czego oni potrzebują - zachęcają koordynatorki.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon