Akrobatyka, żonglerka, iluzja. Nowe wydarzenie z cyklu Teatralne Parkowanie

Góry Kultury zapraszają na kolejny spektakl w przestrzeni Parku Miejskiego. Tym razem spotkamy się ze sztuką cyrkową w nowoczesnej odsłonie.

"Spektrum" w Tarnowskich Górach

Przed nami czwarte wydarzenie w ramach tegorocznego Teatralnego Parkowania. W najbliższy piątek, 20 sierpnia, o godzinie 20:00 na scenie zobaczymy członków Fundacji Sztukmistrze. Zaprezentują oni przedstawienie "Spektrum", który łączy w sobie elementy sztuki cyrkowej: akrobatykę, żonglerkę, iluzję czy pantomimę z technikami teatru fizycznego.

- „Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, minimalistyczny, ujawniający możliwą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. Humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń stanowi treść uniwersalną w odbiorze - opowiadają organizatorzy.
- Cel towarzyszący artystom przy powstawaniu spektaklu pozwolił na uzyskanie unikalnej warstwy wizualno-ruchowej, gdzie gest jest sprzężony ze świadomą manipulacją przedmiotem. Widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i rzeczy. Za ich pomocą aktorzy tworzą atmosferę groteskowego uniwersum obrazów - dodają.
- Fundacja Sztukmistrze promuje metodę pedagogiki cyrku, jako efektywnej i efektownej formy edukacyjno-terapeutycznej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest to połączenie nauki aktywności ruchowych (wywodzących się m. in. z cyrku) z pedagogicznymi i psychologicznymi treściami i celami. Trenerzy koncentrują się zarówno na nauce umiejętności, jak i na procesie, który zachodzi w trakcie nauki - podają koordynatorzy.

W piątek będziemy mogli oglądać występ w wykonaniu artystów: Artura Perskawca, Daniela Chlibiuka, Jakuba Szweda oraz Mateusza Kownackiego.

Przedstawienie adresowane jest do młodzieży oraz dorosłej publiczności. Wstęp na wydarzenie bezpłatny. Warto zabrać ze sobą koc lub własne krzesełka. Podczas tegorocznych wakacji tarnogórzanie będą mogli obejrzeć jeszcze dwa spektakle:

  • 28 sierpnia, godz. 14:00 - Teatr Fuzja "Ciocia Jadzia" (dla dzieci)
  • 28 sierpnia, godz. 20:00 - Teatr Fuzja "Dywidenda"

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon