Alternatywa dla Parku Wodnego? W Tarnowskich Górach może powstać odkryte kąpielisko

Takie plany zapowiada prezes zarządu Tarnogórskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spółka chce w przyszłym roku przygotować koncepcję budowy nowej atrakcji.

Tarnowskie góry lato kąpielisko

Mieszkańcy czekają na kąpielisko

W naszym mieście od wielu lat działa Park Wodny. Obiekt ten stał się rozpoznawalnym i popularnym miejscem wypoczynku gości i tarnogórzan. Mieszkańcy często jednak narzekają na wysokie ceny biletów. Co prawda obiekt jest zadaszony i oferuje wiele atrakcji, ale rodzinne wyjście może wiązać się z niemałymi kosztami. W tej sytuacji dla części zainteresowanych ciekawszą opcją staje się skorzystanie z kąpielisk na świeżym powietrzu, na przykład w niedalekim Radzionkowie czy Brynku.

Dla porównania: aktualnie normalny bilet jednogodzinny w Parku Wodnym kosztuje w zależności od dnia: 19-26 zł. Ulgowy: 16-23. Kąpielisko w Radzionkowie oferuje wejście za 13 zł dla dorosłych, a za 8 zł dla dzieci. Za cały dzień.

Do tej sytuacji odniósł się radny miejski Robert Mrozek-Warmiński (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego). Złożył interpelację dotyczącą wybudowania odkrytego basenu przez Tarnogórski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Radny wspomniał o aktualnych modernizacjach w obiektach zarządzanych przez tę spółkę - nowej strefie saun i siłowni w Parku Wodnym oraz wymianie parkietu w Hali Sportowej. Dodał, iż przyszedł czas na kolejną inwestycję.

Park Wodny w okresie wakacyjnym mógłby dalej spełniać swoją rolę, skupiając się na ofercie stałych zając basenowych, półkolonii, gdzie nasz Park Wodny wielokrotnie pojawia się w ofercie wielu organizatorów oraz klientach indywidualnych, dla których oferta Parku Wodnego jest pełniejsza - sauna, solanka, jacuzzi.

Odkryty basen miejski spełnia zupełnie inne zadanie, pełni rolę rekreacyjną, towarzyską, miejsce spotkań rodzinnych (rodziny przyjeżdżają nie na godzinną kąpiel, tylko planują spędzenie całego dnia w takim miejscu - korzystając z gastronomii, grając w piłkę, paletki) - odbiega tym samym od infrastruktury znajdującej się w zamkniętym obiekcie - argumentuje radny.

Nowa atrakcja w Tarnowskich Górach?

11 sierpnia burmistrz Arkadiusz Czech w odpowiedzi na apel Roberta Mrozka-Warmińskiego, zapowiedział, iż są plany budowy kąpieliska w sąsiedztwie Parku Wodnego. Więcej informacji przedstawił prezes zarządu Tarnogórskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Fajer. Jak podał, kąpielisko letnie zostanie funkcjonalnie powiązane z Parkiem Wodnym, ale stanowić będzie osobną strefę biletową z preferencyjnymi biletami dla mieszkańców Tarnowskich Gór.

Spółka posiada nieruchomości, na których może zrealizować ww. projekt oraz niezbędne zaplecze techniczne oraz wykwalifikowaną kadrę. Ww. projekt zostanie zgłoszony do realizacji w ramach Strategii Rozwoju Miasta Tarnowskie Góry 2030 oraz Gminnego Programu Rewitalizacji naszego miasta do 2030. Spółka zamierza sfinansować realizacje ww. zadania ze środków zewnętrznych, w tym mechanizmów finansowych opartych na programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2012-2027, dotacji krajowych oraz środków własnych - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Kiedy możemy się spodziewać rozpoczęcia starań w kierunku pojawienia się kąpieliska? W przyszłym roku budżetowym ma powstać koncepcja budowy nowego obiektu dla Tarnowskich Gór.

Basen w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Zbliża się zakończenie prac przy budowie basenu w Radzionkowie. Jak wygląda teraz?

Autor: Urszula Gołkowska

28/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon