Amazon? Lepsze Tarnowskie Góry! Zobacz siedem miejsc jak z książek Tolkiena

Sielskie widoki, piękne lasy, mroczne kopalnie i tajemnicze, zatopione przez wodę budynki. Brzmi jak plenery z opowieści fantasy, a to po prostu opis Tarnowskich Gór i okolic. Gotowi na wyprawę w (nie)znane?

Tarnowskie Góry jak z Tolkiena

Dziś, 2 września, ukazały się premierowe odcinki "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" - serialu, za który odpowiada Amazon Prime Video. Jako że produkcja wzbudziła wśród fanów Tolkiena i jego dzieł spore kontrowersje, przygotowaliśmy coś dla osób, którym nie przypadła ona do gustu. Podczas rozpoczynającego się weekendu można na przykład sięgnąć po oryginalne teksty, albo... wybrać się do Tarnowskich Gór. A najlepiej jedno i drugie.

Tolkien niestety w Srebrnym Mieście nie gościł. Gdyby jednak tak się stało, to z pewnością na sztandarze królów Gondoru pojawiłaby się jabłoń Piękna z Rept, Galadriela dałaby Drużynie Ringa kołocz a nie jakieś lembasy, natomiast Bilbo z krasnoludami udaliby się pod Samotno Hołda. Twórca Śródziemia niejednokrotnie czerpał inspirację z prawdziwych krajobrazów, które go otaczały. Niektóre miejsca w Tarnowskich Górach wyglądają tak, jakby ktoś wyjął je ze świata fantastycznego. Trzeba tylko użyć wyobraźni i połączyć trochę faktów...

"Hobbit" po śląsku

Może Cię zainteresować:

"Hobbit abo tam i nazod". Jak brzmi jedna z najbardziej znanych powieści J.R.R. Tolkiena po śląsku?

Autor: Urszula Gołkowska

06/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon