Amfiteatr w Parku Hutnika w Tarnowskich Górach doczeka się remontu? Miasto szuka wykonawcy inwestycji

Rozpoczął się przetarg na realizację zadania, na które od lat czekali mieszkańcy Strzybnicy. Wydaje się, że to kolejny etap procesu, jaki ma na celu przywrócenie dobrego wizerunku Parku Hutnika. Wiemy, jaka jest koncepcja odnowienia amfiteatru. Wykonawca będzie jednak musiał opracować projekt, a dopiero potem rozpocząć działania budowlane.

Zapowiada się remont amfiteatru w Strzybnicy

Od dłuższego już czasu lokalna społeczność jest zainteresowana dalszym losem obiektu. W Parku Hutnika sporadycznie odbywają się wydarzenia społeczno-kulturalne takie jak kino plenerowe czy tradycyjne wielkanocne zdjęcie mieszkańców. W zeszłym roku odbyły się konsultacje w sprawie przyszłości tego miejsca. Najpierw odbyło się spotkanie z Radą Dzielnicy, a następnie ze wszystkimi zainteresowanymi. Lokalna społeczność mogła wybrać, który z trzech przedstawionych jej wariantów przebudowy podoba się jej najbardziej. Ostatecznie zdecydowano się na opcję 2 remontową.

Polega na połączeniu remontu takich elementów amfiteatru jak muszla koncertowa i płyta z wykonaniem nowej widowni - podają urzędnicy miejscy.

Zakres prac to m.in.:

  • wyburzenie istniejącej i wykonanie nowej widowni w formie schodów z elementów prefabrykowanych układanych na nowym nasypie ziemnym
  • widownia o nawierzchni nieprzepuszczalnej mineralno–epoksydowej (tak zwany dywan kamienny)
  • siedziska – ławki z drewna egzotycznego lub kompozytu, pochwyty, balustrady, nowe oświetlenie, elementy małej architektury
  • widownia: 5 rzędów siedzeń w formie łuków, dostęp do poziomów widowni zapewniony przez dwa ciągi komunikacji w formie schodów z bloków betonowych po obu stronach widowni
  • aleja parkowa za widownią z zielenią w donicach oraz trzema zatokami pod lokalizację ławek

    Gwarancja użytkowania wynosi około 50 lat. Nowy amfiteatr pomieści 218 osób.

    Przetarg trwa, kiedy ruszą prace?

    Wartość zamówienia jest szacowana na 2 529 669,70 zł. Urząd Miasta szuka wykonawcy działań. Do jego obowiązków będzie należała m.in.: wymiana całej widowni, remont płyty scenicznej oraz odświeżenie muszli. Do tego także musi zadbać o nowe oświetlenie i elementy małej architektury. W przyszłości monitoring dzielnicy ma być powiększony o cztery kamery przy amfiteatrze. Przedsiębiorstwa mogą przesyłać swoje oferty do poniedziałku, 24 listopada. Przetarg jest prowadzony w formule "zaprojektuj i wybuduj", a więc przed przystąpieniem do prac wykonawca musi jeszcze postarać się o sam plan. Kiedy będziemy mogli zobaczyć efekty końcowe działań?

    Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bez komplikacji, a podpisanie umowy odbędzie się w tym roku, w przyszłym rozpocznie się projektowanie oraz budowa. Na wszystkie prace wykonawca będzie miał 17 miesięcy - informują urzędnicy miejscy.
    Remont przy ulicy Stalmacha w Tarnowskich Górach

    Może Cię zainteresować:

    Rozpoczął się remont nawierzchni drogowej w centrum Tarnowskich Gór. Prace mają zakończyć się w grudniu

    Autor: Urszula Ważna

    24/09/2025

    Tarnowskie gory budzet obywatelski 2026

    Może Cię zainteresować:

    Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry na 2026 rok! Które projekty zdobyły najwięcej punktów?

    Autor: Urszula Ważna

    13/11/2025

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon
    Reklama