Annum Festival 2021. Tym razem w tarnogórskich podcieniach

Przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Annum Festiwal. Organizatorzy zapraszają do centrum naszego miasta na koncert muzyki z różnych stron świata.

Annum Festival 2021

"U Bram"

O tarnogórskich podcieniach znów stanie się głośno. Tym razem nie z powodu planowanego remontu, ale - koncertu. W sercu Srebrnego Miasta będziemy mogli posłuchać rytmów z odległych stron świata. Przed publicznością zaprezentuje się Aleksandra Kauf-Tyrała. Artystka przeniesie naszą wyobraźnię w odległe miejsca, grając na tak nietypowych instrumentach jak suka biłgorajskiej czy fidel płocka.

Koncert odbędzie się w przyszły piątek, 30 lipca. Rozpocznie się o godzinie 21:00, a więc zaledwie chwilę po zachodzie słońca. Wstęp bezpłatny.

Annum Festival 2021
Annum Festival

Annum Festival

To cykl koncertów tradycyjnie odbywających się w naszym mieści już od kilku lat. Wydarzenia nawiązują do starej tradycji muzyki nie tylko poprzez swoją tematykę czy wybierane utwory, ale także pod względem samego ich odtwarzania. Artyści starają się, by było ono jak najbardziej zbliżone do historycznych praktyk.

- Sztuka od wieków najdawniejszych inspiruje, wyznacza nowe kierunki, przekazując prawdę i piękno - opowiadają twórcy przedsięwzięcia. - Za każdym razem, gdy jej doświadczamy, niczym orzeźwiający podmuch wiosennego wiatru zabiera nas w niezwykłą podróż… W podróż do miejsc wyjątkowych, do świata harmonii, w którym wszystko nadal jest możliwe...

W tym roku w ramach wydarzenia mogliśmy także wziąć udział w pokazie strojów i tańców dawnych przy Zabytkowej Kopalni Srebra.

Przed nami jeszcze grudniowy koncert Cracow Royal Singers. Adwentową atmosferę wydarzenia podkreśli wybrany repertuar: między innymi Wielkie Antyfony oraz Liber Usualis. Miłośnicy muzyki dawnej powinni zarezerwować sobie w kalendarzu datę 12 grudnia i przyjechać do Chorzowa na godzinę 11:00 (kościół ewangelicko-augsburski im. M. Lutra, ul. Dąbrowskiego 22) lub do Tarnowskich Gór na godzinę 16:00 (kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Gliwicka 14).

- Annum Festival to wyjątkowa okazja i możliwość obcowania ze sztuką, to otwarcie okna na nowe spojrzenia, na konfrontacje, na świeży powiew sztuki - zapraszają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Weekend pełen atrakcji. 03.-05.09 w Tarnowskich Górach

TCK-owe Kino Objazdowe

Atrakcje weekendu 13.-15.08. Gdzie warto się wybrać?

Kino plenerowe na brzegu Dramy

Atrakcje weekendu 06.-08.08. Co ciekawego dzieje się w TG?

Żywe Srebro Festiwal 2021

Imprezowy ostatni weekend wakacji. Gdzie się wybrać?

Śniadanie na Polanie 2021

Lipcowe Śniadanie na Polanie. Jak bawili się tarnogórzanie?

Pokaz mody gwarkowskiej

Pokaz mody tarnogórskiej [GALERIA]

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać?