Annum Festival. Muzyka wielkich mistrzów zawita do Srebrnego Miasta

Już w przyszły weekend tarnogórscy melomani będą mogli wybrać się na wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Organizatorzy Annum Festival zapraszają na muzyczną podróż w czasie od późnego baroku po wczesny romantyzm.

"Powroty" do sztuki

Co roku w naszym mieście, oprócz znanych Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej, odbywają się również spotkania z utworami historycznych mistrzów. W tym sezonie pomysłodawcy wydarzenia zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty. Odbędą się one oczywiście w miejscach silnie związanym z muzycznym życiem Tarnowskich Gór. Dawne brzmienia usłyszymy w zabytkowym kościele pw. św. Marcina w Starych Tarnowicach, kościele św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Tarnogórskim Centrum Kultury.

- Podróż z muzyką dawną w najlepszym wydaniu. Unikalne brzmienie historycznych instrumentów - zachęcają inicjatorzy wydarzenia. - Przyjazne dużym i małym miejsce spotkań. Okazja do rozmów i spędzania wolnego czasu z rodziną i znajomymi - objaśniają.

Koncerty nawiązują do starej tradycji muzyki nie tylko poprzez swoją tematykę czy wybierane utwory, ale także pod względem samego ich odtwarzania. Artyści starają się, by było ono jak najbardziej zbliżone do historycznych praktyk. W unikatowym projekcie możemy uczestniczyć nie tylko w naszym mieście, ale także w Chorzowie. Pierwsze spotkanie już w przyszłą niedzielę.

Harmonogram festiwalu

  • 4 października, "La Solitudine"

Program: Vivaldi, Haendel, Marcello

godz. 11:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski im. M. Lutra (Chorzów)

godz. 17:30, Kościół pw. św. Marcina (Tarnowskie Góry)

  • 15 listopada, "Da Camera"

Program: Bach, Schmelzer, Haendel

godz. 11:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski im. M. Lutra (Chorzów)

godz. 20:00, Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (Tarnowskie Góry)

  • 5 grudnia "Das Lied"

Program: Beethoven

godz. 18:00, Starochorzowski Dom Kultury (Chorzów)

6 grudnia, godz. 18:00, Tarnogórskie Centrum Kultury (Tarnowskie Góry)

Kogo spotkamy na wydarzeniu?

Podczas występów usłyszymy wielu znanych artystów. Przed gośćmi zaprezentują się: Jakub Burzyński, Marco Vitale, Laura Vadjon, Pavao Mašić, Dawid Biwo, a także Katarzyna Drogosz. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. By wziąć udział w koncercie, który odbędzie się 6 grudnia, należy wcześniej zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki. Znajdziemy je w kasach TCK.

- ANNUM Festival to wyjątkowa okazja do powrotu obcowania ze sztuką, dając szansę na dialog twórczy, dialog między środowiskami i pokoleniami, dialog z prawdziwą muzyką wykonywaną wyłącznie na żywo! - tłumaczą koordynatorzy projektu. - Po raz kolejny nie tylko prezentuje dzieła, ale też wywołuje dyskusje, otwierając się na muzykę dawną z powrotem... - dodają.

fot. Annum Festival

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon