Aplikacja Too Good To Go w Tarnowskich Górach. W akcję włączyło się Niebo w mieście

Znana w całym kraju aplikacja Too Good To Go znalazła partnerów także w naszym mieście. Paczki - niespodzianki oferuje jedna z tarnogórskich kawiarni.

Niebo w miescie tarnowskie gory

Pysznie i ekologicznie

Wszyscy wiemy, że problem z marnowaniem żywności jest aktualnie dość istotną kwestią. W naszym kraju każdego roku wyrzuca się aż 9 milionów ton jedzenia. By zapobiec tak dużej skali marnotrawstwa, w wielu miastach powstały lodówki społeczne. Można w nich zostawić kupione w nadmiarze artykuły spożywcze lub gotowe potrawy dla osób potrzebujących. Tarnowskie Góry również mają swoją własną lodówkę. Opiekuje się nią Stowarzyszenie Plasterek.

Za dużo jedzenia w domu? Nie wyrzucaj, podziel się!

Niedawno jedna z kawiarni w naszym mieście stała się częścią innego ekologicznego projektu. Niebo w mieście dołączyło do sieci punktów gastronomicznych korzystających z aplikacji Too Good To Go. Jak to działa? Bardzo prosto! Jeżeli w danym lokalu zostaje trochę żywności, która raczej nie sprzeda się tego dnia, tworzone są paczki - niespodzianki. Klienci mogą kupić je w atrakcyjnej cenie i odebrać o wyznaczonej godzinie.

- Według danych ONZ każdego roku na świecie marnowana jest aż 1/3 wyprodukowanej żywności. Jej powierzchnia zajęłaby więcej miejsca niż Chiny i Indie razem wzięte. Nie możemy przejść obok tego obojętnie! Chcemy mieć realny wpływ na walkę z problemem marnowania jedzenia, więc łączymy siły razem z Too Good To Go! - oświadczają pracownicy kawiarni.

Niebo w Tarnowskich Górach, czyli gdzie wypić kawę w Starych Tarnowicach

Aplikacja jest dostępna zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Wystarczy pobrać ją na telefon, ustawić lokalizację i sprawdzić, czy któraś z pobliskich restauracji lub kawiarni oferuje obecnie paczkę - niespodziankę. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i nie powinna sprawiać większego problemu. Dzięki niej mamy także dostęp do bloga, gdzie często pojawiają się ciekawe artykuły i nietypowe przepisy kulinarne.

- Naszą misją jest stworzenie świata, w którym nie wyrzuca się jedzenia. Ze wszystkich sposobów na niszczenie środowiska – wyrzucanie jedzenia chyba jest tym najgłupszym. W końcu, dlaczego pyszne i świeże jedzenie musi wylądować w koszu? Wierzymy, że rozwiązanie problemu marnowania jedzenia jest w zasięgu ręki - mówi Kuba Walasek, Country Manager Too Good To Go w Polsce. - Nawet drobne działania mogą przynieść wielkie rezultaty, szczególnie jak pojawiają się takie narzędzia do walki z marnowaniem, jak Too Good To Go – podkreśla.

Styl zero waste to aktualnie jeden z najpopularniejszych trendów, jakie możemy zaobserwować. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę związany z nim szereg korzyści dla klienta (tańsze zakupy, troska o środowisko, możliwość nabycia oryginalnych produktów) oraz przedsiębiorcy (optymalizacja kosztów, dopasowanie się do potrzeb konsumenta, CSR). Miejmy nadzieję, że coraz więcej tarnogórskich lokali dołączy się do wspólnej walki z marnotrawstwem.

fot. Niebo w mieście/To Good To Go

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon