Majówka 2021. Atrakcje na Górnym Śląsku. 5 ciekawych miejsc, które trzeba będzie odwiedzić

Województwo Śląskie wciąż intensywnie rozwija się pod względem turystycznym. Powstają nowe galerie sztuki, muzea i inne atrakcje, które każdego roku przyciągają do naszego regionu kolejnych gości. Przedstawiamy pięć lokalizacji, które niedawno otwarły swoje drzwi przed zwiedzającymi lub planują zrobić to już niebawem.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Na początku coś dla fanów techniki. Prawdopodobnie już w tym roku będziemy mogli zwiedzić muzeum poświęcone hutnictwu na Górnym Śląsku.

- Naszą ambicją jest stworzenie placówki o ponadregionalnym znaczeniu prezentującej fascynujące dzieje hutnictwa. To ono tworzyło i nadawało kształt industrialnym miastom. Chorzów, niegdyś jeden z najważniejszych ośrodków rewolucji przemysłowej, opowiada również europejską historię - tłumaczy Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. - Ponad dwieście lat hutnictwa to także, a może przede wszystkim, życie codzienne dziesiątek tysięcy hutników i hutniczek. Pamięć o nich chcemy w naszym muzeum uczynić „żywą”. Ich wspomnienia przekażemy obecnym i przyszłym pokoleniom - wyjaśnia.

Ekspozycje będą łączyć zarówno historyczne eksponaty, jak i elementy interaktywne. Twórcy są w tracie wyposażania przyszłego muzeum i komponowania wystawy stałej.

Muzeum Hutnictwa prawie gotowe, zmienia się też teren obok

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach

Na otwarcie czekają liczni fani nie tylko z Tarnowskich Gór. Muzeum może stać się kolejną atrakcją, która przyciągnie do Srebrnego Miasta gości z całego województwa, a nawet kraju. W postindustrialnych wnętrzach zobaczymy wiele zabytkowych samochodów, ale także rowerów, motorowerów, czy motocykli. Wystawa zajmie aż 1800 m2.

- Trzon kolekcji stanowią unikatowe na skalę europejską pojazdy z przedziału lat 1869-1979. W kolekcji znajdują się pojazdy polskie, francuskie, włoskie, niemieckie, angielskie oraz amerykańskie. Planuje się, że poza pojazdami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej - opowiadają organizatorzy. - To będzie miejsce nie tylko dla pasjonatów motoryzacji, ale dla każdego, kto lubi odkrywać unikatowe miejsca w kraju - dodają.

Otwarcie zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze informacje o planach związanych z Muzeum poznaliśmy w styczniu. Placówka przyjmie pierwszych gości już za kilka tygodni - w czerwcu 2021 roku.

Czarnohucka10.pl zaprasza

Park Linowy Trzy Maupy

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego powstał pierwszy w Katowicach park linowy Trzy Maupy. Znajdziemy tam cztery trasy o różnym stopniu trudności: od krótkich odcinków dla najmniejszych gości po bardziej wymagające szlaki. Na najtrudniejszym z nich czekają nas między innymi przeciwstawne huśtawki, trapezy, spacer po linie, ruchome młoty, czy tyrolka.

- Na miejscu jest trampolina oraz ogromna piaskownica dla najmłodszych. Obie objęte są bezpłatnym dostępem bez ograniczeń czasowych - dodają właściciele atrakcji.

W parku organizowane są różne wydarzenia z okazji otwarcia sezonu, powitania jesieni lub rodzinnych weekendów. Można także przeprowadzić tutaj lekcję wychowania fizycznego oraz zarezerwować oryginalny wieczór panieński. Atrakcję znajdziemy przy ulicy Francuskiej 182 (Muchowiec).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon