Awantura na lotnisku w Pyrzowicach. Policja zatrzymała 33-latka

W zeszłym tygodniu na terenie Katowice Airport doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na miejscu interweniowali stróże prawa. Zatrzymany odpowie za atak na mundurowych.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Pyrzowice lotnisko zatrzymanie

Do zdarzenia doszło w ostatni czwartek, 8 lutego. W Pyrzowicach na terenie lotniska miała miejsce awantura. Jej sprawcą był 33-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna kłócił się z pracownikami lotniska. Do akcji wkroczyli policjanci z katowickich oddziałów prewencji, to jednak nie ostudziło zapału 33-latka.

- Swoją słowną agresję skierował przeciwko mundurowym. Gdy znalazł się już wewnątrz radiowozu, okazało się, że ma przy sobie marihuanę. Wisząca nad nim odpowiedzialność nadal nie ostudziła jego agresywnych zapędów. Wtedy kilkukrotnie znieważył policjantów, a w drodze na komendę kilka razy kopnął jednego z nich - informują funkcjonariusze.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Sprawą zajmie się teraz prokurator oraz sąd. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do trzech lat kary więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon