Awantura w Strzybnicy mogła się zakończyć tragicznie. Zatrzymanemu grozi dożywocie

W jednej z dzielnic Tarnowskich Gór doszło do usiłowania zabójstwa. Na szczęście poszkodowany przeżył całą sytuację. Sprawca trafił do tymczasowego aresztu.

19-latek raniony nożem w Tarnowskich Górach

W sobotę, 3 czerwca, około godziny 19:00 policjanci zostali wezwani do Parku Hutnika. Przy ulicy Płonki został zraniony 19-letni tarnogórzanin. Na miejsce awantury udali się mundurowi prewencji i wywiadowcy.

- Wstępne ustalenia wskazywały, że w trakcie sprzeczki w parku, 50-latek z Tarnowskich Gór przypadkowo zranił nożem młodszego kolegę, z którym pił wcześniej alkohol. Konieczna była interwencja ratowników, którzy zabrali nastolatka do szpitala - podają funkcjonariusze.

50-letni mężczyzna został zatrzymany. Poszkodowany nastolatek wyszedł ze szpitala, a policjanci przesłuchali go w sprawie zajścia. Rozmawiali także ze świadkiem zdarzenia. To, co udało im się ustalić, wiele zmieniło...

- Całość zgromadzonego materiału dowodowego rzuciła zupełnie inne światło na całą sprawę. Zamiary, którymi kierował się sprawca oraz niebezpieczne narzędzie, jakiego użył, spowodowało zmianę wcześniejszej kwalifikacji - uszkodzenia ciała, na usiłowanie zabójstwa, za co może mu grozić kara nawet dożywotniego więzienia - informują policjanci.

50-letni tarnogórzanin decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu, gdzie oczekuje na rozstrzygnięcie sprawy. Śledztwo przeprowadza prokuratura z Tarnowskich Gór. Zatrzymanemu może grozić nawet dożywotni wyrok.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie góry pijany kierowca zatrzymanie

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wypadek w Boniowicach

Kraksa w Boniowicach. Zderzyły się z sobą trzy samochody

Policja tarnowskie góry 2

Tarnowskie Góry. Nietrzeźwa kierująca zatrzymana

Tarnowskie Góry kontrola prędkości

Tarnowskie Góry. Kierująca jechała 109 km/h w zabudowanym

Wypadek w Boniowicach

Gmina Zbrosławice. Samochód dostawczy zderzył się z osobówką