Awaria ogrzewania w Miasteczku Śląskim. Burmistrz Michał Skrzydło po spotkaniu z Veolią

W jednej z gmin powiatu tarnogórskiego miała miejsce trudna sytuacja związana z problemami technicznymi. Veolia wystosowała oświadczenie w tej sprawie. Interweniował także burmistrz.

UM Miasteczko Śląskie
Miasteczko slaskie awaria ocieplenia

Miasteczko Śląskie bez ciepła

Ten tydzień nie okazał się łatwy dla mieszkańców gminy. Przy bardzo niskich temperaturach doszło do awarii ogrzewania. Wczoraj, 10 stycznia, Veolia Południe poinformowała o usunięciu problemów technicznych.

Na ten moment trwają prace mające na celu przywrócenie pełnych parametrów pracy sieci. Za utrudnienia i niedogodności z tym związane przepraszamy. Informacje na temat przerwy w dostawach można uzyskać pod nr telefonu: Dyspozytor Rejonu Tarnowskie Góry – 600 355 316 - czytamy w komunikacie.

Niestety po wydaniu oświadczenie niektórzy mieszkańcy twierdzili, że problem jeszcze długo pozostawał nierozwiązany. Dziś, 11 stycznia, burmistrz Michał Skrzydło spotkał się w sprawie awarii z przedstawicielami Veolii.

- Wracam właśnie z siedziby Veolii Term w Tarnowskich Górach w związku z awarią, która miała miejsce w Miasteczku Śląskim i problemami z dostarczaniem ciepła dla naszych mieszkańców. To pokazuje absurd polityki klimatycznej, że źródła rozproszone mają zapewnić nam energię elektryczną, ciepło, a tu wystarczy kilka dni mrozu i nawet przy źródłach tradycyjnych są kłopoty - mówił burmistrz.

- Firma Veolia wystosuje dzisiaj oświadczenie z wyjaśnieniem, co się wydarzyło, dlaczego się tak stało i jakie będą z tego tytułu wdrożone rozwiązania, żeby na przyszłość coś takiego się nie powtarzało. Miejmy nadzieję, że ta pogoda, która teraz się już poprawia, mrozy mają zelżeć, więc że to ciepło do naszych mieszkańców będzie dostarczone - zapowiedział.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon