Awaria ogrzewania w Radzionkowie. Mieszkańcy od rana mają zimne kaloryfery

Od godzin porannych w Radzionkowie oraz niektórych częściach Bytomia mieszkańcy nie mieli dostępu do ogrzewania. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało, że nastąpiła poważna awaria, a jej przyczyna została już usunięta. Aktualnie trwa wygrzewanie sieci, dlatego mieszkańcy Radzionkowa muszą uzbroić się w cierpliwość.

fot. Pixaby
Radiator gdc22687bb 1920

Awaria nastąpiła około godziny 8. Mieszkańcy Radzionkowa oraz Bytomia: dzielnicy Stroszek, Osiedla na Wzgórzu i Ziętka nie mieli dostępu do ogrzewania. Dopiero po godzinie 13 awarię udało się usunąć, a ogrzewanie do mieszkań miało powrócić po godzinie 15.

- Awaria została usunięta, aktualnie trwa wygrzewanie sieci. Awaria nastąpiła w ciepłowni Radzionków. Zatrzymanie kotłów i ich ponownie uruchomienie trwa kilka godzin. Obecnie wszystko zostało uruchomione, musimy poczekać aż ciepło ponownie dotrze - mówi jeden z pracowników PEC w Bytomiu.

Niż Nadia spowodował awarię

Jak wyjaśnił nam pracownik PEC pośrednim powodem była wichura, porywisty wiatr oraz burze. Dodatkowo mocne powiewy nie pomagały w usunięciu awarii ciepłowniczej, dlatego czas jej trwania przeciągnął się aż do kilku godzin. Jako pierwsi ciepłe kaloryfery mieli mieszkańcy Stroszka.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silne porywy wiatru mają ustać na Śląsku dopiero w godzinach wieczornych - w Tarnowskich Górach około godziny 20, prędkość wiatru ma spaść poniżej 30 km/h.


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 alert rcb

Uwaga na silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu

Tarnowskie Góry Chemet Group

Tarnogórski "Mechanik" łączy siły z Chemetem

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta

Tarnowskie Góry rynek

Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór? - wyniki ankiety

Powiat tarnogórski - nowe i odnowione przejścia dla pieszych

Powiat odnowił przejścia dla pieszych. Trudno je przeoczyć

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany

Ulica Powstańców Śląskich już otwarta!

Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego