Awaria ogrzewania w Radzionkowie. Mieszkańcy od rana mają zimne kaloryfery

Od godzin porannych w Radzionkowie oraz niektórych częściach Bytomia mieszkańcy nie mieli dostępu do ogrzewania. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało, że nastąpiła poważna awaria, a jej przyczyna została już usunięta. Aktualnie trwa wygrzewanie sieci, dlatego mieszkańcy Radzionkowa muszą uzbroić się w cierpliwość.

fot. Pixaby
Radiator gdc22687bb 1920

Awaria nastąpiła około godziny 8. Mieszkańcy Radzionkowa oraz Bytomia: dzielnicy Stroszek, Osiedla na Wzgórzu i Ziętka nie mieli dostępu do ogrzewania. Dopiero po godzinie 13 awarię udało się usunąć, a ogrzewanie do mieszkań miało powrócić po godzinie 15.

- Awaria została usunięta, aktualnie trwa wygrzewanie sieci. Awaria nastąpiła w ciepłowni Radzionków. Zatrzymanie kotłów i ich ponownie uruchomienie trwa kilka godzin. Obecnie wszystko zostało uruchomione, musimy poczekać aż ciepło ponownie dotrze - mówi jeden z pracowników PEC w Bytomiu.

Niż Nadia spowodował awarię

Jak wyjaśnił nam pracownik PEC pośrednim powodem była wichura, porywisty wiatr oraz burze. Dodatkowo mocne powiewy nie pomagały w usunięciu awarii ciepłowniczej, dlatego czas jej trwania przeciągnął się aż do kilku godzin. Jako pierwsi ciepłe kaloryfery mieli mieszkańcy Stroszka.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silne porywy wiatru mają ustać na Śląsku dopiero w godzinach wieczornych - w Tarnowskich Górach około godziny 20, prędkość wiatru ma spaść poniżej 30 km/h.


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon