Bajkowy plac zabaw w gminie Zbrosławice. Ozdobili go najmłodsi mieszkańcy

W Przezchlebiu (gmina Zbrosławice) plac zabaw stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i przyjazny dzieciom. Zadbali o to sami użytkownicy.

Kolorowo w Przezchlebiu

Reksio, wesołe stworki czy studnia życzeń to tylko część projektu, jaki ozdobił betonowe ogrodzenie placu. Od końca zeszłego tygodnia mieszkańcy mogą cieszyć się ciekawym graffiti. Zadanie zrealizowano w ramach Inicjatyw Oddolnych 2021. To konkurs, w którym otrzymać można do czterech tysięcy złotych na realizację przedsięwzięcia związanego z gminą Zbrosławice.

W tym roku sześć ze zgłoszonych propozycji otrzymało finansowe wsparcie. Wśród nich znalazła się propozycja "Kolorowego placu zabaw". Pomysłodawcy otrzymali na ten cel 4 tysiące złotych.

Projekt grafiki opracowywali uczniowie Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu. Konkurs wygrała Magda Hazelbusz. Następnie laureatka razem z Jesiką Spende i Emilią Spende współtworzyły mural. Artystki wspierali także inni mali mieszkańcy miejscowości oraz ich rodzice.

- Robota zrobiona. Jest pięknie. Bardzo pięknie. I dziękuję wszystkim : Pomysłodawcom, Panu Łukaszowi (artyście), Panu Łukaszowi (temu od ogrodzenia), naszej Radzie Sołeckiej, Arturowi, naszym małym artystom i absolutnie wszystkim, wszystkim - dzięki którym to dzieło powstało. A najbardziej dziękuję Wam wszystkim; rodzicom i dzieciom, którzy swoją obecnością staliście się współautorami tej instalacji - stwierdza radny Klaudiusz Aplik.

Jak obecnie prezentuje się plac zabaw? Można samemu sprawdzić to w naszej galerii.

Inicjatywy Oddolne 2021

Dzięki wspomnianym konkursie, realizowanym w ramach projektu "Aktywniejsze Zbrosławice", w gminie zrealizowanych zostanie jeszcze pięć innych inicjatyw. Dwie z nich dotyczą samego Przezchlebia. Są to:

  • Kontynuacja rewitalizacji otoczenia Stawu w Przezchlebiu - 2 600 zł
  • Aktywne Przezchlebie - Głośniej - 1 400 zł (częściowe dofinansowanie)

Więcej informacji na temat projektu umożliwiającego mieszkańcom decydowanie o przestrzeni publicznej można znaleźć w artykule: "Inicjatywy Oddolne 2021. Co ciekawego pojawi się już niebawem w Zbrosławicach?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry kolęda 2021/2022

Znamy już wytyczne kurii gliwickiej. Co z tegoroczną kolędą?

Tarnogórzanin twarzą Sii Cycling Team

Tarnogórzanin Kamil Hajda twarzą ogólnopolskiej kampanii

TEGIE Slow Day 2021

TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021

Reportaż Jeżech Stond

Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!

Plac zabaw w Starych Tarnowicach

Powstaje plac zabaw w Starych Tarnowicach

Ośrodek Jeździecki Zbrosławice

Stadniny koni na Śląsku. Gdzie nauczyć się jazdy konnej?

Parafia pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach - Opatowicach

Zmiany proboszczów i wikarych 2021