Bajkowy plac zabaw w gminie Zbrosławice. Ozdobili go najmłodsi mieszkańcy

W Przezchlebiu (gmina Zbrosławice) plac zabaw stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i przyjazny dzieciom. Zadbali o to sami użytkownicy.

Kolorowo w Przezchlebiu

Reksio, wesołe stworki czy studnia życzeń to tylko część projektu, jaki ozdobił betonowe ogrodzenie placu. Od końca zeszłego tygodnia mieszkańcy mogą cieszyć się ciekawym graffiti. Zadanie zrealizowano w ramach Inicjatyw Oddolnych 2021. To konkurs, w którym otrzymać można do czterech tysięcy złotych na realizację przedsięwzięcia związanego z gminą Zbrosławice.

W tym roku sześć ze zgłoszonych propozycji otrzymało finansowe wsparcie. Wśród nich znalazła się propozycja "Kolorowego placu zabaw". Pomysłodawcy otrzymali na ten cel 4 tysiące złotych.

Projekt grafiki opracowywali uczniowie Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu. Konkurs wygrała Magda Hazelbusz. Następnie laureatka razem z Jesiką Spende i Emilią Spende współtworzyły mural. Artystki wspierali także inni mali mieszkańcy miejscowości oraz ich rodzice.

- Robota zrobiona. Jest pięknie. Bardzo pięknie. I dziękuję wszystkim : Pomysłodawcom, Panu Łukaszowi (artyście), Panu Łukaszowi (temu od ogrodzenia), naszej Radzie Sołeckiej, Arturowi, naszym małym artystom i absolutnie wszystkim, wszystkim - dzięki którym to dzieło powstało. A najbardziej dziękuję Wam wszystkim; rodzicom i dzieciom, którzy swoją obecnością staliście się współautorami tej instalacji - stwierdza radny Klaudiusz Aplik.

Jak obecnie prezentuje się plac zabaw? Można samemu sprawdzić to w naszej galerii.

Inicjatywy Oddolne 2021

Dzięki wspomnianym konkursie, realizowanym w ramach projektu "Aktywniejsze Zbrosławice", w gminie zrealizowanych zostanie jeszcze pięć innych inicjatyw. Dwie z nich dotyczą samego Przezchlebia. Są to:

  • Kontynuacja rewitalizacji otoczenia Stawu w Przezchlebiu - 2 600 zł
  • Aktywne Przezchlebie - Głośniej - 1 400 zł (częściowe dofinansowanie)

Więcej informacji na temat projektu umożliwiającego mieszkańcom decydowanie o przestrzeni publicznej można znaleźć w artykule: "Inicjatywy Oddolne 2021. Co ciekawego pojawi się już niebawem w Zbrosławicach?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon