Balkonetka, braletka, Soft czy Semi Soft – w poszukiwaniu wygodnego biustonosza

Kupno biustonosza to spore wyzwanie. Dlaczego jest to tak trudne? Wiele kobiet nie ma pojęcia jak dobrać biustonosz do rozmiaru swoich piersi. Zamiast własną wygodną, kierują się wyglądem, kolorem, a to spory błąd. Źle dobrana balkonetka, braletka, push up, Soft czy Semi Soft wyeksponuje mankamenty sylwetki i odbije się na zdrowiu jego właścicielki. Zatem jak znaleźć ideał? Z pewnością warto zapoznać się z rodzajami biustonoszy i ich przeznaczeniem. Poznajcie je.

Jak dopasować stanik?

Płeć piękna odwiedzająca salon z bielizną nie ma bladego pojęcia jak dobrze dobrać stanik do swojej sylwetki, zwłaszcza kobiety z dużym biustem. Nieświadomie wybierają model, który odpowiada im wizualnie, a także cenowo. To spory błąd. Źle dobrany biustonosz odbija się na ich zdrowiu. Często dochodzi do sytuacji, w których biust po prostu „wylewa się” z miseczek i nie jest prawidłowo ukształtowany. Niewłaściwy dobór stanika odbija się również na kobiecej postawie, inicjuje bóle ramion, kręgosłupa, a nawet przyczynia się do powstawania włókniaków czy torbieli.

Warto pamiętać, że rozmiarówka zagranicznych producentów jest dość mocno ograniczona, a co z polskimi producentami? Cóż, ich oferta jest bardziej rozbudowa. Wielu z nich oferuje biustonosze w obwodzie od 60 do 100 oraz miseczkach od A do M. Dzięki temu każda kobieta znajdzie swój ideał, dopasowany do własnego biustu, miseczki oraz obwodu. No dobrze, jak to zrobić? Poznając rodzaje biustonoszy!

Bagatelle - salon bielizny

Braletka, Balkonetka - co to jest?

Miękka braletka to typ damskiego biustonosza, który jest bardzo wygodny. Zwykle składa się z trójkątnych miseczek bez fiszbin, połączonych szerokim pasem, nadającym całości formę topu. Spokojnie, koronkowa braletka wygląda bardzo zmysłowo. Naturalnie nasuwa się pytanie, do czego nosić braletkę? Właściwie do wszystkiego. Jeżeli jego właścicielka pragnie wyeksponować stanik, to warto zestawić go z oversizowym swetrem, bluzką czy koszulą. No dobrze, a dla kogo braletka jest dobrym rozwiązaniem? Dla kobiet z małymi oraz średnimi piersiami.

Z kolei balkonetka to jeden z popularniejszych rodzajów biustonosza. Można go łatwo rozpoznać po szerokich ramiączkach i charakterystycznych, trzyczęściowych miseczkach, przypominających balkoniki, połączone wysokim mostkiem. Miseczki balkonetki obejmują kobiece piersi, zwykle do ¾ ich wielkości. Balkonetki to dobry wybór zarówno dla kobiet z mniejszym jak i dużym biustem.

Bagatelle - salon bielizny

Soft czy Semi Soft – co to znaczy?

Soft to miękkie, nieusztywniane biustonosze. Ich miseczki nie posiadają dodatkowych wkładek, wypełnień, przez co nie powiększają optycznie biustu. Ich konstrukcja jest wzmocniona fiszbinami, które w połączeniu z elastycznym obwodem skutecznie podtrzymują piersi. Posiadaczki zarówno małych jak i dużych biustów powinny zdecydować się właśnie na softy.

Semi Soft to biustonosze, których dolna część miseczki jest usztywniona, a górną pokrywa miękki materiał, zwykle koronka lub siateczka. Ten rodzaj stanika doskonale podtrzymuje i modeluje kobiece piersi, zarówno małe, średnie jak i duże. Jeżeli płeć piękna ma w dalszym ciągu problem z właściwym doborem biustonosza, wówczas powinna zgłosić się po pomoc do brafitterki.

Bagatelle - salon bielizny

Brafitterka, czyli specjalistka od biustonoszy

Brafitterka to osoba, która zajmuje się profesjonalnym doborem biustonoszy do indywidualnych potrzeb swoich klientek. Jak wygląda wizyta u takiej specjalistki? Zwykle brafitterka wraz z klientką dopasowuje krój oraz rozmiar do jej sylwetki (np. balkonetka z koronki, beżowa balkonetka, biała braletka, zielona braletka). Gdy sama zainteresowana nie zna swoich obwodów, wówczas brafitterka może ją zmierzyć.

Następnie przedstawia jej kilka propozycji staników, które należy przymierzyć. Każde zakładanie stanika wiąże się z kontrolą brafitterki. Specjalistka upewnia się, że dany rodzaj biustonosza pasuje. Kilka przymiarek wystarczy, aby płeć piękna znalazła odpowiedni model dla siebie. No dobrze, a gdzie znaleźć brafitterkę? Oczywiście w salonach z bielizną. Kobiety, które nie mają czasu na bieganie po sklepach mogą zdecydować się na konsultację online. Nie da się ukryć, że dobrze dobrany biustonosz modeluje kobiece piersi, podkreśla atuty sylwetki i dyskretnie ukrywa to, co ma ukryć.

Bagatelle zaprasza!

www.bagatelle.sklep.pl

6 salonów bielizny Bagatelle w Polsce:

  • Factory Gliwice
  • Factory Annopol
  • Factory Ursus
  • Designer Outlet Warszawa (Piaseczno)
  • Designer Outlet Gdańsk
  • Park Outlet Szczecin

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon