Barbórka w środku lata 2022. Jak w tym roku bawili się tarnogórzanie? [GALERIA]

Za nami kolejna edycja lipcowej imprezy, która na trwałe wpisała się w tarnogórski kalendarz wydarzeń. Frekwencja dopisała - na rynku bawili się mieszkańcy i turyści. Zobaczcie sami w poniższej galerii.

Barbórka w środku lata 2022

Mimo że pierwszego dnia aura niezbyt dopisała, w niedzielę słoneczna pogoda zaprosiła do centrum tłumy gości. Zanim jednak na rynku rozpoczęła się część rozrywkowa, uczestnicy spotkali się w Parku Kunszt, gdzie ponad 200 lat temu dokonano przełomowego odkrycia.

Reden, maszyna parowa i srebro, czyli spróbujmy jeszcze raz po tarnogórsku

Po oficjalnym powitaniu w Bobrownikach Śląskich wydarzenie przeniosło się na rynek. Dla gości zagrała tam Tarnogórska Orkiestra Dęta w ramach "Koncertu na 100 pyrlików". Maluchy mogły aktywnie włączyć się w muzykowanie używając właśnie... młotków. Następnie na scenie zobaczyliśmy skok przez skórę. Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprezentował natomiast Tarnogórski Walczyk - oczywiście w oryginalnych kreacjach. Jeśli o ubierze mowa, to nie mogło zabraknąć jednej z najpopularniejszych atrakcji, jaką stanowi tarnogórski pokaz mody. Na zakończenie obchodów przygotowano koncerty: Adam Oleś - Hurdu Hurdu oraz Zakuka.

Głównym występom towarzyszyły także inne atrakcje. Wśród nich: jarmark rękodzieła, zwiedzanie Kościoła Zbawiciela, warsztaty artystyczne "Tarnogórskie Klimaty" czy wystawy plenerowe "5 lat w UNESCO" i "Od milicji do policji. Geneza i rozwój formacji porządkowych na Górnym Śląsku 1918–39".

  Barbórka w środku lata 2022

  Może Cię zainteresować:

  Trwa Barbórka w środku lata 2022. Jak bawią się tarnogórzanie i goście?

  Autor: Urszula Gołkowska

  16/07/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon