Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy. To mogło się skończyć tragicznie

Dwa samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 78. Wystarczyło tylko ustąpić pierwszeństwa...

Wypadek na obwodnicy

Czasami jedna prosta decyzja na drodze decyduje o życiu i zdrowiu nie tylko jednego kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Tym razem na szczęście strony zdarzenia wyszły z niego cało, ale mogło zakończyć się to dużo poważniej.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 7 marca, przed godziną 21:00 na skrzyżowaniu obwodnicy Tarnowskich Gór z ulicą Bolesława Śmiałego.

- Jak ustalili policjanci, 40-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, kierując samochodem osobowym marki VW Golf, nie zachował szczególnej ostrożności, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, z drogi podporządkowanej, czym wymusił pierwszeństwo prawidłowo poruszającemu się, drogą krajową, 25-letniemu kierowcy osobowego peugeuot’a, doprowadzając do zderzenia - informują mundurowi.

Kierowcy mieli spore szczęście i nie doznali poważniejszych obrażeń. Na miejsce skierowali się policjanci, którzy zajęli się usuwaniem skutków zdarzenia. Nieodpowiedzialny 40-letni tarnogórzanin został ukarany mandatem.

- Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, pośpiech, brawura, brak rozwagi są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych - apelują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon