(Ba)Rockowy koncert w Świerklańcu i Marzyciele w Rybnej. Przed nami muzyczny weekend

W sobotę i niedzielę odbędą się wydarzenia przygotowane nie tylko dla znawców historii muzyki. Kwintet Śląskich Kameralistów postara się przekonać wszystkich, że klasyka wcale nie musi być nudna!

Barokowy Koncert w Pałacu w Rybnej już w najbliższą sobotę

Rockowo-barokowe brzmienia w Świerklańcu

Muzyczne covery powstają zazwyczaj poprzez reinterpretację dawniejszych utworów. Tym raz jednak będzie na odwrót. To dobrze znane piosenki współczesne otrzymają barkową lub romantyczną aranżację. Jak zabrzmi połączenie zespołu Queen z Czajkowskim? Czy duet Niemen i Chopin to dobry pomysł? Każdy może przekonać się sam podczas koncertu Kwintetu Śląskich Kameralistów.

Wydarzenia odbędzie się 7 sierpnia (sobota) o godzinie 17:00 w Amfiteatrze Parku w Świerklańcu. Wstęp wolny.

Marzyciele w Rybnej

Dzień później, 8 sierpnia, zaplanowano muzyczną niespodziankę skierowaną zwłaszcza do najmłodszych.

- Projekt „Marzyciele” to 14 kompozycji autorstwa Dariusza Zbocha i Mariana Jeżewskiego do wierszy mistrzów Brzechwy i Tuwima, utworów ujętych w formie różnych konwencji muzycznych - od recytatywu i arii poprzez oberek, blues, po rock and roll - opowiadają organizatorzy.

To świetna okazja, by zapoznać dzieci z gatunkami, które nie często słyszy się na co dzień. Wydarzenie rozpocznie się w Pałacu w Rybnej o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny.

Po koncercie na gości czeka jeszcze jedna atrakcja - seans kina plenerowego. TCK zaprasza całe rodziny na film pod tytułem "Trolle". Cały repertuar można sprawdzić TUTAJ.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon