Tarnogórski szpital będzie miał nową karetkę

Miasto i starostwo powiatowe zadeklarowało zakup ambulansu dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Koszt zakupu ambulansu wynosi około 250 tys. zł.

Kareeetkaaa

Karetka byłaby trzecim dodatkowym zespołem wyjazdowym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Prezes placówki, Leszek Jagodziński nie ukrywa, że takie wsparcie jest szpitalowi bardzo potrzebne.

Ta karetka jest dla nas jak tlen – przyznaje Leszek Jagodziński, prezes szpitala wskazując, że dodatkowy samochód – oby nie musiał – może być szansą na przeżycia dla mieszkańców powiatu w przenośni i dosłownie. Szpital aktualnie posiada dwie karetki, w tym jedna jest przeznaczona do pobierania próbek na testy wykrywające koronawirusa. – Jeśli oba obecne będą w trasie, a komuś coś się stanie każda dodatkowa karetka w pobliżu zwiększa szansę przeżycie - wskazuje Jagodziński.

Starostwo zadeklarowało na początku 100 tys. wkładu własnego, miasto Tarnowskie Góry kolejnych 60 tys. zł. Pozostałe gminy miałyby wesprzeć zakup kwotami uzależnionymi od ilości mieszkańców. – podział na tej podstawie wydaje się najbardziej sensowny – komentuje. Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. Jeśli któraś z gmin nie będzie w stanie się dołożyć – wspólnie z Tarnowskimi Górami pokryjemy brakującą kwotę – zapowiada Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski. taka ewentualność nie będzie jednak konieczna. - Wszystkie gminy zadeklarowały wstępnie swój wkład – informuje Jolanta Tuszyńska, zastępcą burmistrza Tarnowskich Gór ds. społecznych.

Samochód, który jest już zarezerwowany u procenta, ma szansę pojawić się w mieście już w czerwcu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe pojazdy dla OSP Orzech i OSP Pyrzowice

Nowe wozy dla strażaków z powiatu tarnogórskiego

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Tarnowskie Góry, info

Podsumowanie tygodnia 29.11-05.12

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Tarnowskie Góry - niewybuch na Wyspiańskiego

Niewybuch w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy ewakuowani

Tarnowskie Góry. Elegitymacja w szkołach

eLegitymacja dla młodych tarnogórzan. Które szkoły dołączą?