Bezpieczni w nowym miejscu. Specjalne spotkania dla obywateli ukraińskich w Tarnowskich Górach

Funkcjonariusze z naszego miasta przeprowadzają prelekcje dla nowych mieszkańców. Wykłady dotyczą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Spotkanie na temat bezpieczeństwa dla obywateli Ukrainy

Mundurowi dla Ukraińców

Obecna sytuacja i pojawiające się problemy organizacyjne stwarzają niestety zagrożenie dla uchodźców. Mimo tego że wiele osób angażuje się w pomoc potrzebującym, na przykład poprzez wolontariat czy przyjmowanie ich pod swój dach, znajdują się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów.

Przed takimi zagrożeniami ostrzegają policjanci z Tarnowskich Gór podczas specjalnych spotkań z nowymi mieszkańcami miasta. Jedno z nich miało miejsce w ubiegły piątek, 18 marca. Wzięli w nim udział również pracownicy MOPSu, a w rozmowach pomagał tłumacz.

- Profilaktyk przedstawił sposoby działania niektórych przestępców oraz przekazał, jak należy się uchronić przed działaniem takich osób. W spotkanie zaangażowany był także dzielnicowy, który wspólnie z funkcjonariuszem profilaktyki oraz przedstawicielem tarnogórskiego MOPS-u, przedstawili zebranym uczestnikom sposoby pomocy, na jaką mogą liczyć - wspominają mundurowi.

Funkcjonariusze ostrzegali przed sytuacjami takimi jak próby wyłudzenia pieniędzy w zamian za pomoc, wyzysk czy nawet przypadki handlu ludźmi. Prosili także o reakcję w przypadku, gdy nowi mieszkańcy zobaczą kogoś, kto doświadcza podobnych niebezpieczeństw.

Starsi uczestnicy spotkania otrzymali również informatory i torby materiałowe. Nie zapomniano oczywiście o najmłodszych. Policjanci przekazali dzieciom czapeczki oraz opaski z miejscem na wpisanie numeru kontaktowego do rodziców.

Spotkanie na temat bezpieczeństwa dla obywateli Ukrainy

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon