Bezpieczniej do kopalni. W tym roku rusza budowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów

Urząd Miasta zapowiada: powstanie ciąg pieszo-rowerowy od stacji kolei wąskotorowej do Zabytkowej Kopalni Srebra. Inwestycja ma potrwać dwa lata.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry kopalnia chodnik

Bezpieczniej do zabytku UNESCO

Miejski Zarząd Ulic i Mostów zakończył już przetarg dla zadania "Budowa chodnika przy ul. Staffa w Tarnowskich Górach". Od jednego końca drogi będzie można skorzystać z infrastruktury dla pieszych, od drugiego - polami poprowadzony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Na wykonawcę wybrane zostało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX z Boronowa. Koszt całej inwestycji to 1 810 610,96 zł.

Realizacja zadania została podzielona na dwa lata. W tym roku ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa od przystanku kolei wąskotorowej do ulicy Małej, a więc prawie do samej kopalni. By uniknąć konieczności wycinki drzew ciąg został zaprojektowany kilka metrów od drogi. Będzie prowadził polami. Z kolei w 2024 roku pojawi się chodnik prowadzący od stacji kolei wąskotorowej w drugą stronę - do ul. Parkowej.

- Przy okazji budowy chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego wyremontowany (w pierwszej kolejności) zostanie przejazd kolejowy, uzupełnione zostanie oświetlenie uliczne, wyznaczone będą też przejścia dla pieszych. Przypominamy, że chodnik od kopalni w kierunku Rept Śląskich przy ul. Szczęść Boże wykonano kilka lat temu - dodają urzędnicy miejscy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon