Bezpłatna porada w kwestiach majątkowych? Przed nami Dzień Otwarty Notariatu

Już pod koniec listopada odbędzie się jedenasta edycja wydarzenia, podczas którego wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zasięgnąć opinii na temat interesującej ich kwestii notarialnej.

Porozmawiaj z notariuszem

Dzień Otwarty Notariatu 2020

W ostatnią sobotę miesiąca, 28 listopada, organizatorzy zapraszają na coroczne spotkanie z notariuszami. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski, więc udział w nim wziąć mogą także mieszkańcy naszego miasta. Od godziny 10:00 do 16:00 prawnicy będą odpowiadać na wszystkie zadane im przez zainteresowanych pytania. Warto pamiętać, że wszystkie konsultacje udzielane będą nieodpłatnie. Ze względu na warunki epidemiologiczne porady odbędą się w formie online poprzez kontakt mailowy (adres: pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl), na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem. Uczestnicy preferujący rozmowę telefoniczną mogą skorzystać z infolinii: 32 205 05 08.

- Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 11. przez Krajową Radę Notarialną i rady izb notarialnych mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli poprzez informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów, jak również o konsekwencjach podjętych decyzji - informują koordynatorzy projektu.

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem

To hasło tegorocznej edycji wydarzenia. Jakie pytania warto zadać podczas Dnia Otwartego? Notariusze z pewnością udzielą cennych wskazówek w tematach: umowy najmu, spadku, dziedziczenia, podziału majątku w przypadku rozwodu, czy sporządzenia testamentu. W kompetencje organizatorów wchodzą także zagadnienia związane z pożyczkami oraz przewłaszczeniami nieruchomości.

- Powszechnie notariusz kojarzy się ze sprawami spadkowymi oraz nieruchomościami, tymczasem w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców. Mało kto wie, że wielu czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej, tym samym oszczędzając czas i pieniądze. Przykładowo potwierdzenie praw do spadku u notariusza trwa około dwóch godzin a nie, jak w sądzie, kilka miesięcy - tłumaczą pomysłodawcy Dnia Otwartego.

fot. Porozmawiaj z notariuszem

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Samolot z wuhan pyrzowice 1

Samolot z Wuhan na pyrzowickim lotnisku po raz...

Smog tarnowskie gory

Tragiczna jakość powietrza. Dopuszczalny poziom...

61 637233

Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada...

Sprzet dla szpitala

Nowy sprzęt pomoże w walce z covidem

Nie łam zasad 3 jpg

Nie łam zasad. Świerklaniec rozpoczyna kampanię...

Pijany zlodziej tg

Pijany złodziej chciał płacić cudzą kartą....

Koronawirus swierklaniec

Koronawirus w Świerklańcu. Urząd Gminy...