Bezpłatny transport na szczepienia dla seniorów

Urząd Miasta zapewnia transport mieszkańcom biorącym udział w Narodowym Programie Szczepień. Jak można się zapisać?

Transport dla seniorow tg

Transport dla seniorów

Dziś ruszył proces rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 dla grupy wiekowej 80+. Zabiegi będą realizowane prawdopodobnie od 25 stycznia. Kilka dni wcześniej, 22 stycznia rozpoczną się zapisy dla osób powyżej siedemdziesiątego roku życia. Urząd Miasta zaoferował pomoc seniorom, dla których dojazd do przychodni może stanowić poważne wyzwanie.

- Każda osoba w wieku powyżej 70 roku życia, która napotka na trudności w kwestii dotarcia na szczepienie, będzie mogła bezpłatnie skorzystać z przygotowanego przez Urząd Miejski transportu - informują urzędnicy.

Kto może skorzystać z pomocy? Wsparcie kierowane jest do mieszkańców z niepełnosprawnościami ruchowymi, którzy ukończyli siedemdziesiąty rok życia lub są sprawni ruchowo, ale zmagają się z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień z racji wieku, uwarunkowania społeczne, czy rodzinne).

Chęć skorzystania z bezpłatnej oferty zgłaszać możemy od poniedziałku do piątku dzwoniąc pod numery: 323 933 895 (godzinach: 8:00 - 15:00) lub 504 958 079 (w godzinach: 8:00 - 21:00). Pamiętać należy, że przed zapisaniem się trzeba zarejestrować się na szczepienie, by później w rozmowie podać urzędnikom datę i miejsce zabiegu. Seniorzy mogą skorzystać w pełni bezpłatnie z przewozu między domem a punktem szczepienia i z powrotem. Jak podaje Urząd Miasta, w organizacji przedsięwzięcia pomagać będzie straż pożarna.

Zainteresowanych Programem Szczepień zapraszamy do sprawdzenia, które placówki medyczne na terenie naszego miasta biorą udział w akcji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta otwarty dla mieszkańców

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - obostrzenia 2022

Ograniczenia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Property Forum 2021 Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry w Property Forum Online Regiony 2021

Barbara dziuk szpital

Barbara Dziuk w szpitalu z koronawirusem. Jej...

Porozumienie tg

Tarcza Finansowa PFR 2.0. Mogą z niej...

Szczepionka covid tarnowskie gory

Szczepienia przeciw COVID-19 w Tarnowskich...