Biblioteka w Tarnowskich Górach znów otwarta!

Biblioteka tarnowskie gory

Po pandemicznej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach znów otwiera swoje drzwi przed stęsknionymi czytelnikami.

Już od poniedziałku!

Według aktualnych obostrzeń epidemiologicznych, od 28 listopada biblioteki mogły wrócić do normalnego funkcjonowania przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 m2. Również placówka w naszym mieści na nowo zaprasza czytelników w swoje progi. Główną siedzibę przy ulicy Zamkowej oraz filie w poszczególnych dzielnicach będziemy mogli odwiedzić już od najbliższego poniedziałku.

Zanim jednak udamy się do biblioteki, warto pamiętać o kilku wprowadzonych zmianach. Ze względu na ograniczoną liczę odwiedzających w holu może przebywać maksymalnie jedna osoba. Jest jednak sposób, by uniknąć stania w kolejce przed wejściem - odpowiednio wcześniej możemy złożyć zamówienie na książki. W tej sprawie z bibliotekarzami skontaktujemy się telefonicznie, mailowo lub za pomocą specjalnej skrzynki zamontowanej przy ul. Zamkowej. W wiadomości należy podać tytuł i autora wybranych tomów, numer karty bibliotecznej lub nasze imię i nazwisko oraz numer telefonu. Pracownicy skontaktują się z nami, gdy zmówienie będzie gotowe do odbioru. 

- Zwrócone książki, dopiero po odbyciu  trzydniowej kwarantanny, zostaną odpisane z konta czytelnika. W dalszym ciągu obowiązuje zasłanianie maseczką nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Czytelnia Czasopism pozostaje zamknięta. Istnieje możliwość wypożyczenia gazet do domu - przypominają bibliotekarze. 

Godziny otwarcia 

Zapewne wielu tarnogórskich miłośników czytelnictwa z niecierpliwością oczekiwało na moment, kiedy znów będą mogli wypożyczyć kolejną, ciekawą lekturę. Specjalnie dla nich przedstawiamy harmonogram funkcjonowania instytucji i jej filii.

  • Biblioteka Centralna 

poniedziałek - środa: 8:00-18:00

czwartek: 9:00-15:00

piątek: 8:00-18:00

  • Filia nr 1 (Lasowice)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 2 (Osiedle Przyjaźń) 

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 4 (Bobrowniki Śląskie) 

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 5 (Repty Śląskie)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 9 (Strzybnica)

Tymczasowo zamknięta z powodu zmiany siedziby.

  • Filia nr 12 (Osada Jana)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: