Biblioteka w Tarnowskich Górach znów otwarta!

Po pandemicznej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach znów otwiera swoje drzwi przed stęsknionymi czytelnikami.

Biblioteka tarnowskie gory

Już od poniedziałku!

Według aktualnych obostrzeń epidemiologicznych, od 28 listopada biblioteki mogły wrócić do normalnego funkcjonowania przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 m2. Również placówka w naszym mieści na nowo zaprasza czytelników w swoje progi. Główną siedzibę przy ulicy Zamkowej oraz filie w poszczególnych dzielnicach będziemy mogli odwiedzić już od najbliższego poniedziałku.

Zanim jednak udamy się do biblioteki, warto pamiętać o kilku wprowadzonych zmianach. Ze względu na ograniczoną liczę odwiedzających w holu może przebywać maksymalnie jedna osoba. Jest jednak sposób, by uniknąć stania w kolejce przed wejściem - odpowiednio wcześniej możemy złożyć zamówienie na książki. W tej sprawie z bibliotekarzami skontaktujemy się telefonicznie, mailowo lub za pomocą specjalnej skrzynki zamontowanej przy ul. Zamkowej. W wiadomości należy podać tytuł i autora wybranych tomów, numer karty bibliotecznej lub nasze imię i nazwisko oraz numer telefonu. Pracownicy skontaktują się z nami, gdy zmówienie będzie gotowe do odbioru.

- Zwrócone książki, dopiero po odbyciu trzydniowej kwarantanny, zostaną odpisane z konta czytelnika. W dalszym ciągu obowiązuje zasłanianie maseczką nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Czytelnia Czasopism pozostaje zamknięta. Istnieje możliwość wypożyczenia gazet do domu - przypominają bibliotekarze.

Godziny otwarcia

Zapewne wielu tarnogórskich miłośników czytelnictwa z niecierpliwością oczekiwało na moment, kiedy znów będą mogli wypożyczyć kolejną, ciekawą lekturę. Specjalnie dla nich przedstawiamy harmonogram funkcjonowania instytucji i jej filii.

  • Biblioteka Centralna

poniedziałek - środa: 8:00-18:00

czwartek: 9:00-15:00

piątek: 8:00-18:00

  • Filia nr 1 (Lasowice)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 2 (Osiedle Przyjaźń)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 4 (Bobrowniki Śląskie)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 5 (Repty Śląskie)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

  • Filia nr 9 (Strzybnica)

Tymczasowo zamknięta z powodu zmiany siedziby.

  • Filia nr 12 (Osada Jana)

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon