Błękitna Planeta w Lasowicach. Jak wygląda nowa pracownia dla młodych przyrodników?

UM Tarnowskie Góry
Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, nowa pracownia przyrodnicza

W jednej z tarnogórskich podstawówek powstała specjalna klasa przyrodnicza. Katowicki WFOŚiGW wyposażył ją w nowoczesne sprzęty. Nie zabrakło także zieleni.

Błękitna Planeta 

Tak właśnie nazywa się nowa pracownia, jaka mieści się w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach. 5 listopada została oficjalnie otwarta przez dyrektor Ewę Ziembę oraz zaproszonych gości. Znaleźli się wśród nich Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Tomasz Bednarek, Wiceburmistrz Tarnowskich Gór Jolanta Tuszyńska, a także Posłanka na Sejm Barbara Dziuk. 

- Młodzież naszej szkoły uświetniła wydarzenie śpiewem i recytacją oraz zaprezentowała doświadczenia z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych - dodają przedstawiciele szkoły. 

Błękitna Planeta powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na ten cel podstawówka otrzymała 44 686,00 zł. Kwotę tą przeznaczono na przystosowanie sali, mikroskop, tablicę multimedialną oraz inne urządzenia. 

Nie mogło oczywiście zabraknąć roślin, a mianowicie skrzydłokwiatów, które oczyszczają powietrze. Zaproszeni goście własnoręcznie posadzili je w doniczkach i nadali im imiona: Piegzówka (na cześć związanej z lasowicką szkołą Beaty Piegzy), Wufoś, Tarnogóra, Ułan, Zopuś, Sowa i Edukoś.

Podobna zielona pracownia powstała także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie. Jak wygląda klasa "Per scientia ad astra" zobaczyć można w artykule "Zielona pracownia już otwarta. Jakie przyrodnicze "atrakcje" czekają tam na radzionkowskich uczniów?".

Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, nowa pracownia przyrodnicza

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

1

Zielone Czeki 2021. Nagrodzony Świerklaniec i Kalety

3

Tajemniczy zielony obiekt na tarnogórskim rynku

Tarnowskie Góry, rynek

Ekologiczna ścianka roślinna i bezpłatne badania w TG

Tarnowskie Góry, ekologia

W mieście pojawi się ponad 300 nowych drzew!

Tarnowskie Góry, Strzybnica - nowy plac zabaw

Powstaje nowy plac zabaw w Strzybnicy. Jak się prezentuje?

Karmniki zaprojektowane przez uczniów ZSBA w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy uczniowie będą współpracować z Castoramą