Błękitna Planeta w Lasowicach. Jak wygląda nowa pracownia dla młodych przyrodników?

W jednej z tarnogórskich podstawówek powstała specjalna klasa przyrodnicza. Katowicki WFOŚiGW wyposażył ją w nowoczesne sprzęty. Nie zabrakło także zieleni.

Błękitna Planeta

Tak właśnie nazywa się nowa pracownia, jaka mieści się w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach. 5 listopada została oficjalnie otwarta przez dyrektor Ewę Ziembę oraz zaproszonych gości. Znaleźli się wśród nich Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Tomasz Bednarek, Wiceburmistrz Tarnowskich Gór Jolanta Tuszyńska, a także Posłanka na Sejm Barbara Dziuk.

- Młodzież naszej szkoły uświetniła wydarzenie śpiewem i recytacją oraz zaprezentowała doświadczenia z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych - dodają przedstawiciele szkoły.

Błękitna Planeta powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na ten cel podstawówka otrzymała 44 686,00 zł. Kwotę tą przeznaczono na przystosowanie sali, mikroskop, tablicę multimedialną oraz inne urządzenia.

Nie mogło oczywiście zabraknąć roślin, a mianowicie skrzydłokwiatów, które oczyszczają powietrze. Zaproszeni goście własnoręcznie posadzili je w doniczkach i nadali im imiona: Piegzówka (na cześć związanej z lasowicką szkołą Beaty Piegzy), Wufoś, Tarnogóra, Ułan, Zopuś, Sowa i Edukoś.

Podobna zielona pracownia powstała także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie. Jak wygląda klasa "Per scientia ad astra" zobaczyć można w artykule "Zielona pracownia już otwarta. Jakie przyrodnicze "atrakcje" czekają tam na radzionkowskich uczniów?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon