Boiska do gry w boule w Tarnowskich Górach. Kiedy zostaną otwarte?

W naszym mieście pojawi się specjalna infrastruktura do słynnej francuskiej gry. Gdzie dokładnie powstaną boiska?

Boule w Tarnowskich Górach

Boule w Starych Tarnowicach

Grę w boule (petanque) większość z nas pamięta z francuskich filmów czy książek. Lubił ją znany starszym Czytelnikom sierżant Cruchot z Saint-Tropez czy kojarzony przez uczniów Mikołajek z opowiadań Rene Goscinnego.

Boule stają się coraz popularniejsze także w naszym powiecie. Nie tak dawno boisko do tej gry powstało w sąsiednim Miasteczku Śląskim. Urząd Miejski w Tarnowskich Górach także ogłosił przetarg na budowę specjalnej infrastruktury.

Dwa boiska mają pojawić się w Starych Tarnowicach na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicach Morcinka, Litewskiej, Sielanka.

Przedsiębiorcy mają jeszcze tylko kilka dni na zgłaszanie swoich propozycji. Przyjmowanie ofert trwa do 11 czerwca. Tego samego dnia poznamy także uczestników przetargu. Podczas wybierania firmy, która zrealizuje zlecenie, urzędnicy będą zwracać uwagę na: cenę (60%), zwiększenie wysokości kary umownej za nieterminowe wykonanie przedmiotu zamówienia (25%) oraz wydłużenie okresu rękojmi (15%).

Przedsięwzięcie musi zostać zrealizowane do 120 dni. Oznacza to, że z boisk skorzystamy być może jeszcze w tym sezonie.

Rybna zaprasza

Jeżeli ktoś nie może się już doczekać partyjki boule, warto wiedzieć, że boisko do tej gry jest także w innej dzielnicy. Znajdziemy je przy ulicy Racławickiej (Rybna). Infrastruktura powstała w ramach zadania "Budowa Siłowni zewnętrznej oraz boisk do boule przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Powstańców Warszawskich". Sfinansowano je ze środków Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tarnowskie Góry w roku 2018.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon