Bożonarodzeniowy Kiermasz na Osadzie Jana. Co na nim znajdziemy?

W naszym mieście zaplanowano kolejne przedświąteczne wydarzenie. Odbędzie się ono jeszcze przed głównym jarmarkiem tarnogórskim.

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, kiermasz na Osadzie Jana

Kiermasz na Osadzie Jana

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tarnowskich Górach będzie miał miejsce w weekend 17-18 grudnia. Jeśli jednak ktoś nie może się już doczekać tej daty, mamy dla niego dobrą wiadomość. W jednej z dzielnic naszego miasta przedświąteczne wydarzenie zaplanowano już na 12 grudnia.

- Cudowne dekoracje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych kiermaszów? W Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Poznajcie ten najciekawszy! - zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 08:00 w salkach przy parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych (ul. Różana 2, Tarnowskie Góry) i potrwa do godziny 18:00. W organizację kiermaszu włączyła się dobrze znana grupa Rękodzielne Tarnogórzanki. Co ciekawego znajdziemy na jarmarku?

  • świąteczne ozdoby i dekoracje
  • domowe ciasta
  • zupę grochówkę
  • zakwas na żur
  • miody

To jeszcze nie wszystko. Osoby lubiące prace plastyczne i handmade mogą skorzystać z warsztatów tworzenia stroików. Zapisy przyjmowane są mailowo (lukas@kopernet.org).

Środki uzyskane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na rzecz inicjatyw podejmowanych przez Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

- Kiermasz Bożonarodzeniowy na Osadzie Jana to już tradycja. Tegoroczny będzie zachęcał do magicznego spędzenia czasu, urzekając starszych i młodszych. W salkach parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach rozbłysną miliony światełek, a goście delektować się będą smakowitymi przysmakami - zapraszają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2021 12 04 T160559 289

Bożonarodzeniowy Jarmark w Tarnowskich Górach

Ruchoma Szopka w Radzionkowie

Ruchoma szopka w Radzionkowie. Jak wygląda?

Świerklaniec, jarmark świąteczny 2021

Świerklaniec. Spotkanie z Mikołajem i jarmark świąteczny

Miasteczko Śląskie - jarmark bożonarodzeniowy

Miasteczko Śląskie. Jarmark Adwentowy. Kiedy się odbędzie?

Tarnowskie Góry, choinka

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tarnowskich Górach

Miasteczko Śląskie Sylwester 2021/2022

Jakie plany na Sylwestra? Miasteczko Śląskie zaprasza

Jarmark podczas Barbórki

Barbórka w środku lata 2021. Jak było w tym roku?