Brał udział w awanturze i zaatakował policjantów

Atak na policjantow tarnowskie gory

Mieszkaniec gminy Krupski Młyn chciał pobić funkcjonariuszy. Czekają go nawet trzy lata za kratkami.

Agresor zaatakował policjantów

W ubiegły piątek do dyżurnego z tarnogórskiej komendy przyszło zgłoszenie o 38-letnim mężczyźnie, który wdał się w kłótnię ze swoją partnerką. W mieszkaniu pary znajdowały się także dzieci, więc mundurowi postanowili zareagować od razu, tym bardziej, że uczestnik awantury był nietrzeźwy.

- Po przyjeździe do mieszkania, policjanci ustalili, że partnerzy pokłócili się o telefon komórkowy jednego z dzieci - relacjonowali przedstawicie służb. - Stróże prawa załagodzili konflikt i pozwolili, aby nietrzeźwy 38-latek noc spędził u brata, który pojawił się na miejscu interwencji. Po zakończonych czynnościach mężczyźni wyszli - dodawali.

Policjanci zostali w mieszkaniu, by porozmawiać z kobietą zgłaszającą zajście. Następnie wrócili do radiowozu. Jak się okazało, pijany mężczyzna postanowił poczekać przy drzwiach. Gdy zobaczył funkcjonariuszy, zaczął ich obrażać. Poinformowany, że właśnie popełnia przestępstwo, wcale nie odpuścił. Co więcej, od napaści słownej przeszedł do czynów - usiłował bić i kopać mundurowych. Oczywiście został dość szybko obezwładniony oraz przebadany na obecność alkoholu w organizmie. Jak się okazało, wynosiła ona dwa promile. 

- Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W sobotę, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów może spędzić w więzieniu nawet 3 lata - podsumowują policjanci. 

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: